A LEGO gyár néhány évvel ezelőtt még azzal küzdött, hogyan tartsa számon a több mint 10 ezer jelentkezőt, most pedig a HR egyik legnagyobb kihívása a toborzás - mondja Tóth Csaba.
A munkaerőhiány mellett küzdenek a flexibilitással is, ami alatt a HR szakember azt érti, hogy a munkavállaló mennyire tud változni, mennyire hajlandó új dolgokra stb. "A magyar embernek azt mondani, hogy ma itt dolgozol, holnap meg ezen a területen, az sok esetben nem egyszerű" -
mondta a lapnak.
A gyárban 1812 direkt állományban dolgozó van, és 622 kölcsönzött munkavállaló.
A dolgozók a havi béren felül, juttatásokat kapnak minden hónapban és műszakpótlék is van.
A LEGO gyárban főleg a betanított munkásokból van hiány, igyekeznek környékbeli lakosok közül toborozni, de a térségben most a munkanélküliség közelít a 0-hoz, 3 százalék környékén van. Egyelőre nem akkora a baj, mint a Dunántúlon, ahol a cégek egymásra licitálnak.
Most egy olyan programhoz csatlakoztak, amely a közmunkásokat teszteli. Őket eddig nagyon nehéz volt elérni, megszólítani. A Pénzügyminisztérium és egy tanácsadó cég most arra keresi a választ, hogy melyik közmunkás nem képes és nem is akar dolgozni, melyik képes, de nem akar, melyik akar, de nem képes, és kik azok, akik akarnak és képesek is. A közmunkásokat első körben egy képességfejlesztő teszt kitöltésére kérik.
Tóth Gábor bízik ennek a programnak a sikerességében szerinte van 25 ezer ember Szabolcsban, aki ebben a szférában dolgozik, ennek a 10-15 százaléka képes és akar is dolgozni. Így most irányítottan tudnak hozzájuk szólni. "A terv az, hogy amikor nem tudunk nekik munkát biztosítani, akkor visszamehessenek a közmunkába, és amikor újra szükségünk van rájuk, ismét meg tudjuk őket szólítani."
Fotó: Pixabay
Pénzcentrum