Ön pontosan tudja mennyi a kára, ha hiányzik a csapatból egy kolléga?
A legtöbb ember számára elsősorban gyártási, termelési területen ismert az elmaradt haszon elv alapján számított kieső kár. Ennek ellenére a legtöbb területen forintosítható az az összeg, ami a kieső bevételt jelenti, legyen az köszönhető a nyári leállásnak, karbantartásnak vagy pusztán a napi működést gördülékennyé tevő szakember hiányának. Kiszámolta már Ön, hogy mekkora mínuszt termel mindennap egy kulcspozícióban dolgozó ember hiánya?
Van viszont, aki ezt már kiszámolta. Több cég statisztikai átlagáról írok, amiről tanulmány is készült. Pályakezdő szinten a munkavállaló havi bérének 30-50 százaléka, középszinten 150 százaléka és vezetői beosztásban 400 százaléka a kára egy cégnek, ha ezekről a szintekről hiányzik egy kolléga. Tényleg ér ez ennyit Önnek?
Érdemes kikalkulálnia ezt egyszer és megdöbbentő lesz látni a számot, ami bizonyítja, hogy már néhány hét is jelentős kárt okoz cége életében, ha nincs adott (nem mindig kulcsfontosságú) pozícióban kolléga.
Számolja bele, hogy ez a kolléga kikkel tart kapcsolatot, kinek a munkáját befolyásolja az ő közreműködése, kire és mire van direkt ráhatással, adja hozzá az ügyfeleket, akik érzelmileg is ragaszkodnak hozzá, a lelkesedést, amivel hatást gyakorolt környezetére, a szenvedélyt, ami körbelengi és ezzel folyamatosan hat csapatára. Nehéz lesz számosítani, de minél több dolgot fel tud sorolni egy fehér papíron annál szembetűnőbb lesz, hogy Ön nem engedheti meg azt a luxust, hogy cégének kieső bevételt termel, mert a toborzás lassú vagy nehézkes.
Gondolatébresztőnek szántam a kieső haszon elve alapján számított kárfelmérést, ha viszont rászán pár órát egy egészen megdöbbentő adattal és képpel fog találkozni, amit talán máshogy soha nem gondolt volna át ennyire analitikusan.
Jó számolgatást és megdöbbentő eredményeket!
Pethő Anikó
Aarenson Consulting
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
4 kontinens, 26 ország, közel 700 vállalat első számú vezetője körében készített kutatást a legnagyobb kihívásokról az International Executive... Teljes cikk
Munkaerő-piaci attitűdkutatások szólnak arról, hogy a mostani huszonévesek - a Z generációsok - nem vágynak vezetői szerepre. Főként az ezzel... Teljes cikk
A globális bizonytalanság és a fokozódó geopolitikai feszültségek mellett az infláció és az elhúzódó válság réme kísért továbbra is a magyar... Teljes cikk
- Megvonható a munkaközi szünet a megváltozott munkaképességűektől? 1 hete
- Mutatjuk, hol vesznek fel és hol építenek le - friss adatok a magyar munkaerőpiacról 2 hete
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 2 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 2 hete
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 2 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 3 hete
- Több százezer forintot bukhatnak a fiatalok – miért nem élnek a lakhatási támogatással? 3 hete
- Mi van, ha leáll a ChatGPT? Mennyire sérülékeny az MI-alapú munkavégzés? 3 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 4 hete