Több kattintás a céges weboldalon
Az egyik leggyakoribb kívánság a cégvezetők részéről, hogy a vállalat honlapja minél látogatottabb legyen, a látogatók hiánya ugyanis azt eredményezheti, hogy elmarad az optimális forgalom.
Ha egy oldal már elindult és nincsen vagy rendkívül alacsony a látogatottsága, annak nagy valószínűséggel az lehet az oka, hogy a honlap nem megfelelően keresőoptimalizált, tehát a netezők által használt keresőprogramok nem listázzák előkelő helyen. A felhasználók csak a keresések első néhány oldalát böngészik végig, ezért nem mindegy, hogy már az első találatok között meglelik-e céges oldalunkat.
Ha az oldalunk már évek óta megvan, akkor utólag nagyon nehéz optimalizálni, nem is szerencsés megoldás, mert nem hoz tökéletes eredményt. Helyette érdemes inkább új, és keresőoptimalizált weboldalt készíttetni, hiszen egy honlap sikerét vagy kudarcát alapjaiban ez a tulajdonság határozza meg.
A SEO, azaz a keresőoptimalizálás fogalma talán már nem ismeretlen a cégvezetők számára, de fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni. Röviden annyi a lényege, hogy a keresőoptimalizált weboldal a releváns kulcsszavakra, az első oldalakon fog szerepelni a Google és egyéb keresőkben. Ezért ki kell találni, milyen kulcsszavak és kifejezések lehetnek fontosak a potenciális érdeklődők számára.
Annak érdekében, hogy egy adott kulcsszóra jó helyezést érjen el a weblap a keresőkben, a kiválasztott kulcsszavakat megfelelően kell elhelyezni a metategekben (cím, leírás és kulcsszavak), az oldal címében, a szöveg kezdő bekezdésben, a képek elnevezéseiben. Ha nem megfelelő kulcsszavakat választ az oldalához, akkor továbbra is elmaradhatnak a várt eredmények és a weblap továbbra sem kap semmilyen forgalmat.
Minél több tartalmat helyezünk el a weboldalunkon, annál inkább növeljük az esélyét, hogy megtalálható lesz a keresőkben a legkülönbözőbb keresési kifejezések esetén is. A tartalomnak mindvégig hasznosnak és segítőnek kell lennie a látogató számára.
Fontos még kiemelni, hogy nem elég egyszer felépíteni a tartalmakat. A tartalomnak folyamatosan bővülnie, frissülnie kell, igazodnia kell a látogatók változó igényeihez. A visszatérő látogatók mindig találjanak érdekességeket, újabb hasznos információkat. Az oldalt érdemes legalább hetente egyszer frissíteni, bővíteni és aktualizálni.
A másik fontos kérdés, hogy mobilon megtekinthető-e az oldalunk.
A rohamosan terjedő okostelefonok korában alapvető elvárásnak számít, hogy a céges weboldalak, vagy webáruházak mobileszközökről is élvezhetőek legyenek.
Optimalizálás után jöhet a linképítés.
Az egyik fontos tényezője honlapunk minőségi besorolásának az az, hogy milyen külső linkek mutatnak a weboldalra. Feladat tehát, olyan linképítést végrehajtani, melynek eredménye nagyszámú, a honlapunkra mutató minőségi külső link. Érdemes beregisztrálni az oldalt releváns, online gyűjtőkönyvtárakban mint a Startlap vagy linkcenter gyűjtő oldalaira. A linképítést sem szabad egyszer elvégzendő feladatnak tekinteni: heti rendszerességgel épített linkeknél várható ugyanis a helyezésbeli előrelépés. Érdekesség, hogy a régóta működő weboldalakon elhelyezett linkek jobban teljesítenek.
A különböző keresőkben 2-6 hétbe is beletelik, mire az oldal indexelésre kerül és a honlap a kulcsszavakra előrébb sorolódik. Ez alatt az idő alatt, ha a weboldal már látogatók fogadására alkalmas, semmiképp sem érdemes várni. A későbbiek során is érdemes lesz online, kattintás alapú hirdetésekkel kiegészíteni a saját 'organikus' találatok számát. Jelenleg a leghatékonyabb és legnépszerűbb kattintás alapú hirdetési program a Google Adwords. Előnye, hogy pontosan és jól célozható, rendkívül költséghatékony reklámozási lehetőség. Azonnal forgalmat hoz az oldalra és kizárólag csak az érdeklődők, azaz kattintók után kell fizetni.
Ne feledkezzünk meg az offline lehetőségekről sem.
Tegye ki a webcímet a nyomtatott céges anyagokra, névjegyekre, brosúrákra, hírlevelekre, hirdetésekbe, reklámeszközökre, cégautókra, a kirakatba, a munkaruházatra és minden egyéb helyre, ahol látható lesz. Ilyen esetekben hasznos, ha a cég weboldalának címe könnyen megjegyezhető.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Stratégiai irányváltást jelentettek be a Duolingonál: a nyelvtanuló alkalmazást működtető cég a jövőben komolyan épít a mesterséges... Teljes cikk
Az AI el fogja venni a munkánkat? Aki programozással, adminisztrációval vagy írással foglalkozik, annak számolnia kell ezzel. Más szakmákban a... Teljes cikk
A pandémia egyik hozadéka volt a home office elterjedése és ezzel együtt az internetes térben bonyolított megbeszélések is virágzásnak indultak. A... Teljes cikk
- Évindítás felsőfokon a Hotel Ózonban: egy hely, ahol a profizmusnak a Mátra adja a hátteret 7 hónapja
- A céges buli csak látszólag könnyed szórakozás - nézzük a piszkos anyagiakat 9 hónapja
- Lehet, hogy hamarosan befellegzik a céges karácsonyi buliknak? 10 hónapja
- Céges ajándékok: kisértékű, adóoptimalizált ötletek 11 hónapja
- Miért jó választás a WordPress? 13 hónapja
- Miért fontos céges blogot írni? 1 éve
- Linképítés Google-barát módon 1 éve
- 5+1 ok, amiért a Hotel Ózon a tökéletes helyszín cégük rendezvényének 1 éve
- Ünnepi rendezvények jogi kockázatokkal 2 éve
- Hivatali Karácsony 2 éve
- 5 SEO tipp a weboldalad rangsorolásának javításához a Google keresőjében 2 éve