Van megoldás, hogy kevesebbet hibázzon a HR-es
A HR-nek azért van két válla, hogy rajta nyugodjon az eredményesség és a kreativitás, de az agy fontosabb, mint a teherbírás, ezért képes meghatározni, hogy mit visz véghez saját maga és mit ad át másnak. Ezért ajánl a HR-eseknek a szoftverek fejlesztésével foglalkozó BIXBIT a toborzási és a képzési folyamatok kezelésére alkalmas megoldást.

A digitalizációs boommal a nyílt kék ég felé tartanak a cégek, velük a munkahelyek és a munkavállalók is. Utóbbiak jártak a legjobban, mert a folyamatok gyorsítása, a hatékonyság növelése érdekében - s mivel nincs más választásuk - életük részévé vált a mindennapos tanulás. Persze, többnyire addig a pontig, amíg a tudásnak közvetlen haszna van, és a képzés belefér a munkaidőbe. Kevés munkahelyen mindennapos élmény a fejlődés ehhez hasonlóan intenzív érzése, sokkal inkább a permanens bizonytalanság, a tévedés, a válság jelenik meg, van amikor erős összefüggésben a digitalizáció gyors hódításával.
10 hiba, amiből legalább egyet minden HR-es elkövet
A BIXBIT által megkérdezett HR-esek elmondták, hogy melyek azok a hibák, amik közül legalább egyet mindannyian elkövettek, vagy ők, vagy a cégvezetés, ahol dolgoznak (a teljes 10-es lista innen tölthető le), például:
1. Túl kevés időt szánnak az interjúztatásra
2. Nem szervezik meg a munkát kellően, szétszórtak
3. Nem látják meg a lehetőséget az adatokban
A termelés és a kreativitás együttélése
Szintén a veszteséget okozó oldal képes dominálni, amikor például nem vezetjük be átgondoltan és nem használjuk szakszerűen a szoftvereket, túl keveset, vagy túl sokat fejlesztünk. Ilyenkor az előnyökkel azonos tömegű negatív terhet pakolunk magunkra, például nem oldjuk meg határidőre a feladatainkat, rossz irányban szóródik a figyelmünk, mérték nélkül stresszelünk és többet hibázunk. Már nincs olyan terület, ahol ne okozna problémát, hogyan határozzuk meg újra és újra az időgazdálkodásra vonatkozó szabályainkat, hogyan helyezzük ide-oda a határokat, ahol a mi feladatunk végződik és a munkatársainké kezdődik, ráadásul közben úgy érezzük, többet dolgozunk az elégnél és kevesebbet keresünk a megérdemeltnél.
Nyílt titok, hogy addig nem fog változni semmi, amíg a szervezet digitális agyában nem lesz patika rend, vagyis az adott feladatra alkalmas szoftverek és a használatukra készség szintjén megtanított munkatársak. Addig csak gyenge hatásfokon tudjuk terelgetni a fontos változtatásokat, ezzel lassítjuk a termelés motorját és gyorsan felszámoljuk a szervezet
kreatív erőit.
A HR-nek azért van két válla, hogy rajta nyugodjon az eredményesség és a kreativitás, de az agy fontosabb, mint a teherbírás, ezért képes meghatározni, hogy mit visz véghez saját maga és mit ad át másnak. Ezért ajánl a HR-eseknek a szoftverek fejlesztésével foglalkozó BIXBIT a toborzási és a képzési folyamatok kezelésére alkalmas megoldást. Egy felületen követhető és tervezhető lesz a toborzási folyamat, a fluktuációmérés és a HR költségtervezés.

A BIXBIT világosan felépített és dokumentált munkafolyamataival könnyen megállapíthatók a felelősök, feladatkörök és határidők, a kiválasztási folyamat teljes státusza. Az önkiszolgáló elvű működés miatt eloszlik a munkaterhelés és tervezhetővé válik minden humánerőforrás jellegű feladat. A rendszer alkalmas jelölt adatbázisok építésére, pályázói visszajelzések kezelésére és teljesítményértékelésre is.
Ezt tudja a rendszer:
- HR költségtervezés támogatása
- Ki/beléptetés folyamatának szabályozása
- Tervezhető munkavégzés
- Fluktuációmérés
- Munkatársak képzettségének adminisztrált nyomon követése
- Objektív teljesítménymérés lehetősége
- Naprakész státusz információk és riportok
- Hibalehetőségek minimalizálása
- Jelölt adatbázis építés
- Tréner és tréning adatbázis létrehozás
- Egyértelműen definiált feladatok, felelősök és határidők
- 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető.
Részletek
Jegyek
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
Fél éve kezdte el targoncások toborzását a Fülöp-szigetekről és Kirgizisztánból a Man at Work minősített munkaerő-kölcsönző. Baradits Bulcsú... Teljes cikk
A négynapos munkahét körül zajló párbeszéd nem újkeletű, azonban igazán a pandémia a pezsdítette fel újra, amikoris a munkavállalók és a... Teljes cikk
A négynapos munkahétre váltó munkáltatók számos jogi kihívással kénytelenek megbirkózni az új modell bevezetése során, mely nem csupán az... Teljes cikk
- Óriási nemzetközi sikert aratott egy miskolci cipészmester 1 hónapja
- Harminchat budapesti tanuló állhatott dobogóra a Szakma Sztár Fesztiválon 1 hónapja
- Munkaidő-nyilvántartás gyártó cégek számára: Abacus WebÍv 4.0 1 hónapja
- A védőnők száma a magyar egészségügyben (2000-2021) 1 hónapja
- Itt a trendforduló! A fiatalok már optimisták a jövőt illetően 1 hónapja
- Kinek van szüksége HR-szoftverre? 1 hónapja
- Negyedszázados foglalkoztatási rekord a német villamosipari és digitális ágazatban 2 hónapja
- A járműgyártásban dolgozók száma Magyarországon 2009-2022 2 hónapja
- Ezek a leginkább túlfizetett szakmák a magyarok szerint 2 hónapja
- Mit kell tudnia egy digitális HR rendszernek? 2 hónapja
- A vállalatirányítási rendszer már a magyar vállalkozások számára sem ismeretlen 2 hónapja