Megszabadulás A 3D-s Mátrixból - 2. Rész/5 [VIDEÓ és leirat]
A Felelősségteljes Örömteliség Új Korszaka És A 4D-s Látásmód. - A Közös Tudatmezők És Az Éberség Fókusza Alakítja A Világot
Ha még nem láttad/ olvastad: 1. RÉSZ
(magyar felirat bekapcsolható)
A Mentális Gyakorlatok Ereje
A mentális gyakorlatok, melyeket most felfedezünk nem csak önfejlesztő gyakorlatok, mint egy képességfejlesztő tanfolyam pl. az asszertív kommunikációról. Ezek mélyreható eszközök a belső átalakulás egy sokkal mélyebb szintjéhez. Módot kínálnak arra, hogy túllépjünk 3D-s hétköznapi érzékelésünk korlátain és kibontakoztassuk 4D-s tudatunk határtalan lehetőségeit. Azáltal, hogy nyitott szívvel és egy életen át tartó türelemmel gyakorlunk, elindulunk az önfelfedezés legmélységesebb útján, mely kibontakoztatja jól-létünket, mélyebb örömteliséget eredményez, és a körülöttünk lévő világgal való összekapcsoltság alapérzetét eredményezi.
Ezen gyakorlatokat úgy terveztük, hogy fokozzák éberségintelligenciánkat (AQ), mind a belső világunkról, mind a külső világ tekintetében. Segítenek lecsendesíteni elménk szüntelen fecsegését és ápolja a belső csend állapotát mely lehetővé téve számunkra, hogy megismerjük tudatunk valódi természetét.
Ahogy egyre inkább tudatába kerülünk gondolatainknak, érzéseinknek és érzékszervi impulzusainknak, egyre jobban megértjük, hogy hogyan alakítják ezek valóság-tapasztalatunkat.
Ezen gyakorlatok ereje azonban messze túlmutat a személyes átalakuláson. Miközben a belső békét és harmóniát ápoljuk, ugyanezen tulajdonságokat sugározzuk ki a világba, befolyásolva az emberiség közös tudatosság-mezejét.
Ahogy egyetlen gyertya meggyújtása is azonnal kivilágít egy sötét szobát, a mi egyéni erőfeszítéseink - a mód ahogy ápoljunk a tudatos és együttérző életmódot - hullámhatással bírhatnak, mely másokat is arra ösztönöz, hogy ugyanezt tegyék.
Az örömteliség ragályos.
Osszuk meg velünk! Ez nem azt jelenti persze, hogy ezen gyakorlatok könnyűek vagy hogy varázslat-szerű módon egyik napról a másikra átalakítják az életünket. Türelemre, fegyelemre és hajlandóságra van szükség ahhoz, hogy szembenézzünk saját reflexióinkkal, még akkor is, ha nem tetszik, amit látunk. Mégis, e tükör vagy napszemüveg tisztítása nélkül nehéz tisztán látni a dolgokat. A jutalom azonban bőven megéri az erőfeszítést. Belső képességeink ápolásával, nem csak a saját jól-létünket emeljük hanem hozzájárulunk családunk, barátaink és a nagyobb közösségünk jól-létéhez is, elősegítve egy békésebb, örömtelibb, éberebb és fenntarthatóbb világot. A mentális gyakorlatunk, a természeténél fogva, emeli a közösségünk jól-létét.
Elképzelhetetlen lenne számodra, hogy helyi a jól-lét nagykövetté válj, pusztán a mentális gyakorlatok végzésével amelyek pozitív rezgéseket terjesztenek a környezetedben? Milyen érzés lenne tudni, hogy hozzájárultál városod, megyéd vagy államod jól-létének emeléséhez?
Az Éberség Fókusza Alakítja A Valóságot
Térjünk ki röviden a kvantumfizikára, egy egyszerű, mindenki számára könnyen érthető módon. A kvantumfizika egyik legmélyebb felismerése az, hogy
a megfigyelési aktusa befolyásolja azt, amit megfigyelünk.
Más szavakkal kifejezve, a tudós puszta odafigyelése megváltoztatja a kísérlet eredményét. Ez azért van így, mert a szubatomi szinten a részecskék nincsenek jelen egy fix állapotban, mindaddig amíg meg nem mérik őket. A kettős rés kísérlet tökéletesen szemlélteti ezt a jelenséget. Amikor egy lézersugarat egy olyan lemezen vetítünk át, amelyiken két rés található, akkor két fénymintázatot látunk a lemez mögötti vásznon, a lemez rései alakjának megfelelően. A valóság azonban egészen más. Amikor a tudósok megfigyelik a kísérletet, igen, a két résnek megfelelő fénymintát látnak. Mégis, amikor a kísérletet a nemes tudósok nem figyelik meg, egy hullámmintázat rajzolódik ki meg a lemez mögötti képernyőn. Ez azért történik, mert az elemi részecskék mint például a fényrészecske, amit fotonnak hívunk a szubatomi kvantumszinten hullám-potencialitás állapotban van jelen, egy hullámfüggvényként, mely hullám egy részecskévé "omlik össze", egy elektronná, ha amikor megfigyelik őket. A fény anyaggá válik mikor a fókuszunkat ráirányítjuk.
Ezt mindannyian értjük? Ez azt jelenti, hogy a tudatosságunk-, maga a megfigyelésünk is szerepet játszik a tapasztalt valóság fizikai megteremtésében, formálásában. Tehát az elménk fókusza materializálja a fényt minden pillanatában, hogy a valóságnak tekintett világgá váljon. Más szavakkal, a világ nem nem úgynevezett valóságos, hanem általunk sűrített fényből áll.
És ha ez nem lenne elég mára, akkor hozzátehetjük, hogy bizonyos virtuális részecskék, amelyek spontán megjelennek a látszólag üres térben, képesek előre és hátra is mozogni az időben. Ez azt sugallja, hogy az a folyamat, amit a mi 3D-s világunkban időnek érzékelünk egyszerűen a változás áramlása, egyfajta mozgás, melyre a 4D perspektívából úgy tekinthetünk, mint két lehetséges irányra: a múltból a jövő felé, vagy a jövőből a múlt felé. Ha már rálátásunk van felülről a teljes idő-láncolatra, nem számít, hogy melyik végétől haladunk a másik vége felé. Hogy könnyebben megértsük ezt, gondoljunk rá így: ahogy mi, 3D-s lények is vehetünk egy 2D-s papírlapot, rajzolhatunk rá, majd letörölhetjük és rajzolhatunk valami újat, hasonlóképp,*
a mi 4D tudatunk bármikor, tetszőleges számú 3D valóságot hozhat létre számunkra, kitörölheti őket, és újabbakat hozhat létre.
Ezek a kvantumfizikai felfedezések, kezdve a kettős rés kísérlettel, alapvetően változtatták meg megértésünket a fizikáról. A kvantumfizikusok és az elméleti fizikusok egyező véleményen vannak Stephen Hawking-al, ki kijelentette, hogy „A hagyományos newtoni fizika halott.”
A kulcs ennek megértéséhez az, hogy megismerjük saját tudatunk 4D-szerű természetét. Hasonlóképp, az új korszakunk kulcsa ezen megértés alkalmazása saját valóság-érzékelésünk során. Tudatosságunk és fókuszunk aktívan manifesztálja és formálja világunkat. Gondolkodásmódunk közvetlenül befolyásolja valóságunkat.
Ezért létfontosságú, hogy örömteli látásmódot alakítsunk ki, és fejlesszük ki megfelelő éberségintelligenciát, mely irányítja azt.
És itt válik egyre mélyebbé a nyúl ürege. Az előző magyarázat csak a valóság természetének felszínét karcolja. A tudat és a valóság valós természete sokkal mélyebbre nyúlik, és ennek megértése maga az első igazi lépés mely kivezet az illúziók Mátrixából. Mikor ezt mélyen a csontjainkban tapasztaljuk meg egy mentális gyakorlat során, hasonló lehet Neo első felébredéséhez a Mátrix című filmben. Ez az a pillanat, amikor felismerjük, hogy mentális szempontból, hogy minden, amit eddig tapasztaltunk csupán egy illúzió volt. Ahogy kezdünk belépni a felébredés korszakába, mindent kiterítünk az asztalra, úgy, ahogy van.
Azonban nem mindenki áll készen erre a tudati paradigmaváltásra. Mindazonáltal, ha valaki nem tudja tartani az ötödik sebességfokozat tempóját, mindig van lehetőség visszaváltani negyedik vagy harmadik sebességbe. A lényeg pedig a következő: az előző magyarázat a valóságot 3D-s perspektívából ábrázolta. Azonban, miképp hétköznapi tudatosságunk 3D-s messze felülmúlja egy 2D-s lény tudatosságát, hasonlóképpen, a 4D-s tudat is magába foglalja és messze túlmutat a 3D-s megértésen.
A végső valóság természetének megértéséhez, át kell váltanunk a 4D látásmódra, és abból szemlélni a 3D-t.
A 4D perspektívából tekintve a 3D-s valóság csak egy egyszerű holografikus illúziónak tűnik - egy dinamikus energia- és fényáramlás mozgófilmjének. Ebből a négydimenziós perspektívából a 3D világ hasonlatos ahhoz, ahogyan a 2D-s tárgyakat papírra rajzoljuk 3D-s világunkban. Ahogy a gyerekek a 3D-s világban fognak egy darab papírt, rajzolnak rá, és létrehoznak egy 2D-s világot, hasonlóképp, a 4D birodalom spontán módon képes létrehozni számtalan 3D teret, és azokban 3D tárgyakat manifesztálhat, mely terek mindegyike magában hordozza a változás természetét, melyet mi időnek érzékelünk. Így az életünk és tapasztalataink a 4D-s világ perspektívából szemlélve, nagyjából annyi jelentőséggel bírnak, mint számunkra, 3D-s lényeknek egy 2 dimenziós lapra rajzolni. Szinte jelentőség nélküliek. 4D-s perspektíva határtalan éberségét a 3D mindennapjaihoz hasonlítva, a 3D szinte jelentéktelennek tekinthető.
És ezzel elérkeztünk a második ponthoz a 4D tekintetében:
e 4D téridő valójában tudatunk természete.
Nem csak a saját tudatunké, hanem minden lény tudatáé. Tudatunk sugárzó, időtlen és elpusztíthatatlan 4D téridő. Tudatunk természete folyamatosan különböző párhuzamos univerzumokat sugároz ki vagy emanál, melyeket világunkként látunk, a tudatalattink felhalmozásai függvényében.
Ezen elektromágneses tendenciák -melyeket múltbeli cselekedeteink polaritása (negatív / pozitív) formál- manifesztálja a 3D-s világtapasztalatunkat a 3D-s illuzórikus lenyomataink rezgésminőségének megfelelően. Bármit gondolunk, mondunk és teszünk, az egy magneto-elektromos lenyomatot hoz létre energia-terünkben mely felhalmozódik és alakítja a saját világunkként kivetített érzékszervi benyomásainkat.
A kvantumfizika magyarázata szerint, az elemi részecskék a térben a több-helyzetű potenciáljukból-, határtalan lehetőségeikből -melyekkel egyidejűleg rendelkeznek- emanálódnak, melyet szuperpozíciónak hívunk. Amikor a 3D elme „ráragyog” a lehetőségek mezejére, ez a mező azonnal megnyilvánul, és úgy tapasztaljuk meg, mint egy adott szingularitást, 3D-s világunként. Így, a kvantumfizika minden aspektusa magyarázható e változatlan természetű 4D perspektívából.
Többet hallhatunk erről "Az Elme És A Tudat Egyesített Teóriájáról" Seal Josephson-tól, aki ezt a dimenziók szemszögéből fejtette ki.
Mindemellett, ha ez túl absztraktnak hangzik, akkor egyszerűen csak leszűrhetjük a 3D-s jelentést: bármit teszünk, az számít, és alakítja a jövőnket. Ez az a pont, ahol pozitív gondolatok (például a jókívánságok) ápolása, a beszéd (mint az igazmondás), és a cselekedetek (mint például a nagylelkűség gyakorlása) jelentős szerepet játszanak a harmonikusabb és kielégítőbb valóság kialakításában magunk és a körülöttünk élők számára. A választás tehát a miénk.
A mentális gyakorlatok, melyeket rövid filmben megismertetünk, gyakorlati eszközöket kínálnak a valóságunk alakításához konstruktívan pozitív módon. Segítenek, éberebbé válni gondolataink és meggyőződéseink tekintetében, azonosítani és feloldani a korlátozó mintákat, és egy pozitívabb és felemelőbb gondolkodásmódot kialakítani. Ezek végül elvezetnek a tudatunk 4D-természetének felismeréséhez, megértéséhez. Ezen gyakorlatok elsajátításával saját valóságunk tudatos alakítóivá válunk, aktívan alakítva az életünket és a körülöttünk lévő világot, legmagasabb törekvéseinknek megfelelően.
A Közös Tudatosság-Mezők
A tudatos viselkedést befolyásoló közös mező fogalma a közös tendenciák mezeje mely minden élőlényt összeköt, nem számít újdonságnak. Ez az egyik központi tétele számos spirituális hagyománynak, évszázadok óta. Ez valójában egy láthatatlan rezgésmező, mely bizonyos holografikus tendenciákat, formákat és viselkedési mintákat hordoz. Ez egy közös mező melyet az egyéni energiamezők jellemző-, vagy kulcsinformációt hordozza. Mondhatjuk úgy is, hogy ezek a közös tudatosság-mezők, melyek egy bizonyos téma mentén kapcsolódnak, vagy hasonló tendenciák mentén rendeződnek. Hasonló genetikával rendelkezők, egy bizonyos nemzet tagjai, etnikai csoportok, azonos érdeklődési körrel rendelkezők, vagy azonos termékeket használók, mindannyian létrehozzák a saját kapcsolódó mezőiket. Ez a virtuális kapcsolat és a mezők összekapcsolódása azért jön létre, mert a hasonló rezgések és hasonló minták vonzzák a hasonlót. Így a hasonló energiamezők összekapcsolódnak, és erősítik egymást, mint ahogy az azonos frekvenciájú hullámok összeadódnak. Egyszerűen megérezzük, ha jó valaki a közelében lenni, vagy nem illenek össze energiamezőink. Amikor ketten, kik kedveljük egymást, ugyanazt a dalt énekeljük, az hangosabb és több lényhez jut el.
A tudomány azonban csak mostanában kezdte el feltárni a különböző tudatosság-mezőket. E a kutatásnak a bajnoka a jól ismert biokémikus és a telepátia kutatója, Rupert Sheldrake professzor, ki bebizonyította, hogy léteznek az általa morfogenetikus mezőknek nevezett tudatosság-mezők, és több szempontból megmagyarázta a működésüket. Ő nem tekinti ezeket magneto-elektromos mezőknek, azonban kimutatta, hogy ezen mezők hordozzák az információs mintákat, és intuitív módon befolyásolhatják, megváltoztathatják az érintettek gondolatmintáit, viselkedését.
Egy másik jól ismert tudós Dr. Bruce Lipton, aki azt tanulmányozta, hogy az érzelmeink hogyan befolyásolják a génjeinket. Mivel az érzelmek energiahullámok melyek az energiacsatornáinkon keresztül áramlanak, amelyek egyidejűleg kiváltják a neurotranszmitterek és hormonok kibocsátását, azt mondhatjuk, hogy Dr. Lipton azt tárgyalja, hogy az energia-tendenciák - akár negatívak, akár pozitívak - hogyan hatnak a genetikára. Magyarázatát azzal kezdi, hogy a génjeink lényegében spirálisan feltekert molekulafüzérek. Ezen molekulákat ki lehet tekerni, ki lehet engedni, így a génjeink ezen részei kibontakozhatnak, és felfedhetik olyan tulajdonságainkat, amelyekhez korábban nem férhettünk hozzá. Ez a folyamat javíthatja egészségünket, jólétünket, éberségünket és számos más kognitív funkciót. Van azonban egy bökkenő. A gének apró fehérjehengerek - hisztonok - köré vannak feltekeredve. Ezek a hisztonok képesek ki- és feltekerni a DNS adott szakaszait, epigenetikai faktorok által vezérelve, melyeket együttesen epigenomnak neveznek. Ezeket, a környezeti tényezők befolyásolhatják, beleértve az érzelmeket is. Amikor szorongást vagy stresszt érzünk, a génjeink bizonyos részei lezárnak, kevésbé aktívabbá válhatnak. Ezzel szemben paraszimpatikus-, nyugodt állapotban -amikor elégedettnek és örömtelinek érezzük magunkat- ezek a gén-részek kinyílnak, hozzáférhetőbbé válhatnak. Az örömteliség azt jelenti, hogy nagy mennyiségű pozitív energia tör fel, és ezen energiák akadálytalanul áramlanak, energia-blokkok nélkül.
Ezért kijelenthetjük, hogy
az elégedett és boldog emberek jobban működnek,
mert ahogy örömteliségük egyre állandóbbá válik, a génjeik egyre több része bontakozik ki, amely különböző képességek megjelenéséhez vezet. Hasonlóképpen, az elégedetlen-, folyton követeléseket támasztó és dühös emberek ezzel leblokkolják saját képességeiket.
Minél több örömteli ember van a környezetünkben, annál erősebb lesz az öröm közös mezeje. Ennek eredményeképp, amikor ez a mező erős körülöttünk, könnyebbé válik e mintát átvenni, felvenni, azonosulni vele, és ezáltal az öröteliség energiamezejét egyre könyebben fenntartani környezetünkben. Minél boldogabbak az emberek körülöttünk annál könnyebb nekünk is boldoggá válni. Minél gyakrabban tapasztaljuk meg a boldogságot, annál inkább kitisztulnak az energiacsatornáink energiablokkjai, így egyre könnyebbé válik számunkra legközelebb is boldoggá válni.
Megemlíthetjük továbbá, hogy Gregg Braden HeartMath Intézetének kutatása bebizonyította, hogy
ezeket a magneto-elektromos mezőket, melyeket mi „közös tudatosság-mezőknek” hívunk, elsősorban a szívünk befolyásolja,
amelyek elektromágneses kisugárzó-ereje, ötezerszer erősebb, mint az agyunké. Tehát minél lelkesebbek vagyunk, az annál jobban befolyásolja a saját-, és így, a közös magneto-elektromos mezőt, melyet mi közös tudatosság-mezőinek nevezünk. Gregg hozzáteszi, hogy a szív ezen erejének felébresztéséhez nincs szükség külső impulzusra. Egyszerűen azzal, hogy elképzeljük egy új-, egy jobb-, helyzet legcsodálatosabb forgatókönyvét, úgy, mintha mintha már megtörtént volna, ugyanakkor örülni neki, és mérhetetlenül nagyra értékeljük ezt a szívünk mélyéről, mely így megváltoztathatja a valóságot. Ez az a mód, ahogyan egyes indián őslakosok Észak-Amerikában esőt csinálnak. Egyszerűen elképzelik, hogy esik az eső, és örülnek neki. Ez a módszer Lisa Wimberger belső feszültség-blokkok feloldási technikájával is összeegyeztethető.
Ugyanakkor az agyunk, amelyet átjárja a Mátrix által preferált megszokások programozása nem a karmester ebben a folyamatban, hanem csupán egy fogadó-, befogadó egység. Ez nem a rádió adóállomás, hanem inkább egy rádió, vagy a walkie-talkie, ami elsősorban a jeleket fogadja. Míg mi többnyire az agyban lévő neuronokról hallunk, amelyek csak a beidegződött, bevasalt szokásokat képviselik, glia-sejtek (angolul: glial cell) is vannak az agyban, melyek valójában jóval többen vannak mint a neuronok. Ezek a glia-sejtek koordinálják a neuronok közötti kapcsolatokat -szinapszisokat-, azok létrehozását és felbontását. Ami a legérdekesebb, hogy ezek a gliasejtek elektromágneses képességekkel rendelkeznek. Az fMRI agyszkennerrel megfigyelhetjük, hogy az elektromágneses impulzusaik hogyan „világítják ki” az agyat amikor gondolkodunk. Ugyanaz történik, akár ébren vagyunk, akár álmodunk. Az agy szemszögéből nézve tehát folyamatosan egy álomszerű valóságot élünk át, egy illúziót, melyben a múltba merengünk és fantáziálunk a jövőről.
Mindazonáltal, ami még ennél is izgalmasabb, hogy ezek a gliasejtek, elektromágneses tulajdonságuk voltán, kapcsolatban állnak más elektromágneses mezőkkel a térben.
Amikor gondolunk valamire gondolunk, a mi elektromágneses mezőnk -melyet aurának is nevezünk-, összekapcsolódhat egy másik magneto-elektromos közös tudatosság-mezővel valamilyen szinten, az adott témához való kapcsolatunktól-, és a gondolataink rezgés-intenzitásától függően. Amikor ez a kapcsolat létrejön, egy tudatalatti információ- és energiacsere történik.
Ennek eredményeképp e közös mező mintázatai intuitív módon megjelenhetnek gondolkodásunkban. Néha új ötleteket kapunk, miközben azt hisszük, hogy azok a sajátjaink, holott a valójában a közös mezőből merítettük őket tudatalattink, ahová először valaki más tudatalattija ültette őket, aki elsőként rájuk gondolt.
Itt Rupert Sheldrake által említett példa elég jó szemléltető erővel bír. Sheldrake leírja, hogy amikor egy csoportban az egyik majom elkezdték a krumplit megmosni, a többi majom, akik egy távoli szigeten éltek szintén elkezdték megmosni a krumplit, még akkor is, ha ők soha nem látták az eredeti csoport viselkedését. Ez a jelenség azt mutatja, hogy a mezők az információt nagy távolságon keresztül is továbbítják, befolyásolva a hasonló tulajdonságokkal, hasonló rezgésekkel rendelkező lények viselkedését, közvetlen megfigyelés nélkül is.
Megemlítjük Dr. Les Fehmi doktort is, aki elsőként mérte meg az agy hullámait, kifejezetten az Alfa-hullámokra koncentrálva, egy EEG készülékkel, melyet feleségével Suzan-al együtt készített. Felfedezte, hogy a nyugodt agyhullámok, mint pl. mint az „Alfa frekvencia”, nem akkor jelennek meg, amikor az ember külső tevékenységet végez, mint például a jóga testtartások, vagy úgynevezett meditációs zene hallgatása, füstölő vagy gyertya égetése, formákra vagy illusztrációkra koncentrálás, vagy hangok kántálására. Ehelyett, ezek
az Alfa-hullámok akkor jelennek meg, amikor nem aktívan cselekszünk, hanem egyszerűen csak elengedjük magunkat. Elengedünk mindent. Még magát az elengedés mozzanatát is.
Dr. Fehmi módszere, az úgynevezett Open Focus Brain, amely elősegíti a fókuszálást az atomokon belüli és az atomok közötti térre bizonyítottan felgyorsította a gyógyulási időt a klinikájuk betegeinél nagyjából 40 százalékával. Amikor erre a határtalan térre összpontosítsuk figyelmünket, vagyis elengedjük a megjelenés világát, agyunk hatékonyabban harmonizál másokkal a magneto-elektromos mezők a terében, és így határtalan lehetőségek potenciálja kezd előttünk megnyílni. Az agyak gliasejteinek elektromágneses mezői, valamint a közös tudatmezők jobban összekapcsolódnak, ha az alany és a tárgy személynek hasonló rezgése van és mindketten a térre irányítják figyelmüket.
Visszatérve a témakörben bemutatott kvantumfizikai bizonyítékokhoz, meg kell említenünk a kvantumösszefonódást (angolul: Quantum Entanglement), azt a jelenséget, amikor
két részecske kapcsolatban marad még akkor is ha hatalmas távolságok választják el őket.
Amikor az egyik részecske rezgése megváltozik, a másik részecske rezgése-, bármennyire is távol van, tükrözi ezt a változást. Ez szinte felrázó bizonyítékokkal szolgál arról, hogy valóban léteznek ilyen közös tudatosság-mezők.
És minthogy a tér maga az információ-hordozás egy formája, ezek a mezők bárhol elérhetők a térben, azonnal (intuíció). Ahogy mi magunk is fokozatosan közeledünk tudatunk 4D-s természete megértéséhez, kezdjük felismerni, hogy mint ahogy egy mozivászon a film bármely részét elérheti tudatunk 4D-s ébersége bármikor hozzáférhet a 3D világ információihoz annak bármely részén, bármikor. Ha mindannyian kapcsolatban vagyunk akár csak a 3D-s téren keresztül is, akkor gondolatainknak, érzelmeinknek, és cselekedeteinknek kiterjedt hatása van a közösségre, mely messze túlmutat személyünkön.
Minden kedves cselekedet, a szeretet bármely kifejezése, minden erőfeszítést egy békésebb és igazságosabb világért hozzájárul a közös jóhoz. A mentális gyakorlatok, amelyeket ebben a filmben feltárulnak nem csak a személyes átalakulásról szólnak; tudatosan hozzájárulnak az emberi tudat evolúciós fejlődéséhez. Saját belső békénk, stabilitásunk és éberségünk ápolásával hozzájárulunk a béke, az örömteliség és az éberségintelligencia közös tudatosság-mezejéhez a világban. Saját bölcsességünk és együttérzésünk fejlesztésével, segítünk egy örömtelibb és éberebb világot megalkotni minden lény számára.
Mit mást is tehetnénk? Végső soron úgyis mindannyian össze vagyunk kapcsolva, mint az almák ugyanazon az almafán. A testünkben lévő atomok közötti tér nem különül el a mások testében lévő atomok közötti tértől. A tér átjár és egyben összeköt mindannyiunkat. Ebben az értelemben mindannyian a valóság társteremtői vagyunk, együtt. Egyéni erőfeszítéseink, bármilyen csekélyesnek is tűnnek, hozzájárulnak az emberi faj tapasztalata emeléséhez oly mértékben, melyet eddig el se tudtunk képzelni. Gondolataink, szavaink és tetteink elektromágneses lenyomata melyeket a közös tudatosság-mezőnkbe ültetünk befolyásolják fizikai jól-létünket, érzelmi állapotunkat, genetikánkat és minden lény éberségének állapotát.
A mentális gyakorlatok erejének kibontakoztatásával, folyamatosan hozzátesszük a közös jóhoz. Felszabadítjuk a bennünk lévő potenciált, hogy fényesebb és éberebb jelent hozzunk létre magunk-, a jövő generációja-, és minden lény számára kik e Terra bolygón osztoznak, melyet otthonunknak hívjuk.
Ha még nem láttad/ olvastad:
3.RÉSZ:
Fodor-Josephson Szilárd, phd hc
seal [at] happines-consulting.com, happiness-consulting.com , húsz háromhatvanegy ötvenkettő-ötvennyolc