Indul a képzés a "Jó pályán!"
A "Jó pályán! Jó gyakorlatok továbbfejlesztése és alkalmazása a munkaerő-piaci integrációért és esélyegyenlőségért" című TÁMOP projekt célja a nők, fiatalok és 45 éven felüliek munkaerő-piaci (re)integrációja. Elsőként január 8-án indul Miskolcon a célcsoport helyzetbe hozását segítő képzés.
A képzés során megvalósulásra kerülő képességfejlesztés egyik célja a saját munkakeresés, munkaerőpiaci részvétel elősegítése, és az is, hogy a résztvevők képesek legyenek a hozzájuk fordulók számára személyre szabott, hatékony segítséget nyújtani. A képzést megelőzően sor került a leendő résztvevők felmérésére, annak feltárására, hogy mire érdemes a képzőknek különösen figyelni a képzés során.
A kompetencia-felmérés alapján az elsőként az észak-magyarországi régióban induló képzésben résztvevők például kellő empátiával rendelkeznek a nehéz helyzetbe került és hozzájuk fordulók iránt; messzemenően lelkiismeretesek, a megoldás kidolgozásánál részletekbe menően végiggondolják az összes lehetőséget. Nem biztosak azonban abban, hogy tömören és világosan tudnák kifejezni magukat, és erősíteni kell önbizalmukat abban, hogy képesek hatni a hozzájuk fordulókra.
A 90 órás képzés minden konvergencia régióban modulrendszerben, külön-külön történik. Az elméleti és gyakorlati oktatás olyan témákat foglal magába, mint az önismeret fejlesztése; pszichoszociális támogatási ismeretek; konfliktuskezelés; álláskeresés a gyakorlatban; gyakorlati ismeretek (CV írás, felkészülés az interjúra, stb.); karriertervezés; gyakorlati ismeretek (álláskeresés, CV írás, felkészülés az interjúra, stb.); munkahelyi kommunikáció és beilleszkedés; munka és magánélet egyensúly; jogi ismeretek; esélyegyenlőség és érdekérvényesítés; munkaerő-piaci ismeretek.
A tréning résztvevőinek száma (régiónként 15-15 fő) a csoport megtartó (holding) funkciója révén segíti az egyéni fejlődési folyamatot. Célcsoportunk speciális igényeit és a fenntarthatóságot szem előtt tartva, a képzés nem csak az állás megszerzéséhez szükséges ismeretekre és kompetencia-fejlesztésre helyezi a hangsúlyt, hanem a hosszú távú karrier-tervezésre, és a munkahely megtartásra. A konfliktuskezelési tréning egyfelől a munkahely megtartást támogatja, másfelől egy esetleges munkanélküliség állapotában a résztvevők képesek lesznek a munkanélküliség során óhatatlanul kialakuló személyes - családi - konfliktusok kezelésére. A 2011 januárjában induló képzés 2011 májusában fejeződik be, a résztvevők tanúsítványt kapnak a képzés elvégzéséről - írja a Szakszervezetek Gazdaság és Társadalomkutatási Intézetének (SZGTI) közleménye.