A modern HR az Ipar 4.0-val karöltve jár
Április 28-án Kecskeméten HR Fest a Viapan Group főtámogatásával
Április 28-án Kecskemétre érkezik az ország egyik legnagyobb munkaerőpiaci rendezvény sorozata, a HR Fest. A rendezvény főtámogatója a Viapan Group HR-szolgáltató cégcsoport lesz, akik a HR-szakma aktuális trendjeivel készülnek, toborzási és munkaerő-kölcsönzési jó gyakorlatokat hoznak el, és a digitalizáció számos aktuális munkaerő-piaci vonatkozásába is bepillantást engednek.
A Viapan Group idén ünnepli 10. évfordulóját, bár a cégcsoport gyökerei közel 40 éves múltra nyúlnak vissza. A 80-as években alapították ugyanis a Meló-Diákot, amely a Viapan legismertebb tagja, és mára nem csak Magyarország, de a világ legrégebbi és legnagyobb diákmunka-szolgáltatójává vált. Ifj. Vida Péter üzletágvezető ennek apropóján a diákmunka előnyeiről, az azt érintő kedvezményekről és a Meló-Diák majd’ 3000 fős kutatásáról fog előadást tartani.
A Viapan minden munkavállalói generáció számára biztosít álláslehetőséget, és a munkaerőpiacon könnyen marginalizálódó csoportoknak, így az elzárt településeken vagy akár külföldön élőknek, kisgyermekkel otthon levőknek, nyugdíjasoknak, megváltozott munkaképességűeknek is biztosít kereset- és tapasztalatszerzési lehetőséget, szakértői támogatás mellett. E csoportok közül a HR Fest viapanos tartalmai most a külföldiek magyarországi foglalkoztatására fognak fókuszálni toborzástól a kiválasztásig, szállásolástól a beillesztésig. Miseta Gábor, recruitment igazgató egy kerekasztal-beszélgetés résztvevőjeként a Viapan Group sokéves tapasztalatát hozza el és osztja meg az érdeklődőkkel.
A 10. évfordulót nem is lehetne méltóbban ünnepelni, mint a HR-szakma egyik legnagyobb fesztiváljával. A koffeines koccintáshoz a Viacob, azaz a cégcsoport automatizációs szakértőjének a kollaboratív robotjai fogják biztosítani az italt - és egyben bizonyítani, hogy az automatizáció elérhető, és ha ahhoz nem kell különös szaktudás, hogy egy Viacob-robotot megtanítsunk kávét főzni, akkor ahhoz sem, hogy a termelésben tehermentesítse az emberi munkaerőt.
Az Ipar 4.0, az automatizáció és a robotika egyre inkább a jelenünk realitásává váló megoldásai, amelyek mellett a HR sem mehet el. A modern munkahelyek szerves része a modern technológiák használata, ami nem jelenti azt, hogy a modern technológiák kiváltanák a munkaerőt. Sokkal inkább az emberért vannak ezek. A hiedelemmel ellentétben a gyárak teljes automatizációja nem lehetséges (nem is cél), ugyanakkor például a kollaboratív robotok csökkentik az ember fizikai terhelését, így hozzájárulnak az egészségmegőrzéshez, végső soron pedig a fluktuáció csökkentéséhez. Bármily furcsán hangzik elsőre, a modernizáció tehát az employer branding része.