Hogyan lesznek fiatal tehetségekből sikeres vezetők?
Mikor megtaláljuk a fiatal tehetséget a szervezetben, akiben látjuk a szikrát, hogy élére álljon egy csapatnak, feladatnak vagy ügynek, akkor szinte azonnal előkerülnek dilemmáink, kétségeink. Hogyan tudja majd meghatározni magát vezetőként? Milyen vezetővé fog válni? Képes lesz-e alkalmazkodni az állandóan változó körülményekhez?

A fiatal vezetőknek szóló Navigátor program során a különböző szektorokból (profit, non-profit, közszféra) érkező résztvevők a való élet vezetői problémáival és kérdéseivel foglalkoznak, tantermek és előadások nélkül. Egymás vezetői sikereiből és kudarcaiból okulnak, egymás ötleteiből, tapasztalataiból tanulva, személyesen látják és tapasztalják meg, hogy a különböző szervezetek miként működnek, milyen átfedések és kapcsolódási pontok vannak. Eközben alaposan átgondolják saját személyes vezetői értékrendjüket, készségeiket.
Kikerülnek megszokott és ismert környezetükből, hogy felülvizsgálják, miért, mikor és hogyan vezetnek.
Tapasztalatunk szerint a fiatal vezetők sokszor először szakmai tudásukkal tűnnek ki a szervezetben, ám a vezetői feladatok merőben másfajta képességeket igényelnek. Az újonnan megszerzett kompetenciák hozzájárulnak ahhoz, hogy a tehetségük kiaknázásával sikeresen boldoguljanak a vezetői szerepben és hosszabb távon is a szervezet tagjai maradjanak.

Átgondolják, ők maguk milyen vezetők jelenleg, illetve milyenek szeretnének lenni. Szempontrendszert kapnak komplex problémák globális vezetői szemléletű megoldására. Növelhetik önbizalmukat, nyitottabbá válnak a nagyon eltérő területről érkező, különböző szemléletmódú emberekkel való együttműködésre.
A program elvégzése után könnyebben alkalmazkodnak a nehéz és ismeretlen helyzetekhez.
Felismerik a hatáskörükből fakadó és azon túli vezetői felelősséget és új, innovatív vezetői megoldások azonosítására lesznek képesek.