Intelligens távmunka állomások kialakítása a cél vidéken
Szeptember 17-én Budapesten rendezték meg a MICROPOL projekt első magyarországi találkozóját. A tematikus szeminárium és tanulmányút célja az intelligens távmunka-állomások (azaz Smart Work Stations) sikerét meghatározó társadalmi elfogadottság megismerése, valamint azon támogató háttérfeltételek meghatározása, amelyek vonzóvá teszik az atipikus foglakoztatási módokat a vidéki területeken is - olvasható a portálunkhoz eljuttatott közleményből.
A nemzetközi szintű egyeztetés eredményeképpen a társadalmi összefogás és a támogató szolgáltatások együttesen járulnak hozzá az atipikus foglalkoztatási formák elterjedéséhez, valamint megteremtik a MICROPOL projekt keretében meghatározott intelligens távmunka-állomások kialakításához szükséges feltételeket. Tovagyűrűző hatásukon keresztül pedig a következő évek során megalapozhatják a vidéki térségek vonzerejének növekedését és hozzájárulhatnak gazdasági megújulásokhoz, megakadályozva ezzel a munkaerő-elvándorlást a vidéki régiókból.
Csoportmunka a tematikus szemináriumon
A dinamikusan fejlődő nem-városi közösségek (Micropolok) eredményesen és fenntartható módon egyesítik a vidéki élet értékeit és alacsony költségeit a kihívásokkal teli munkalehetőséget kínáló tudás-alapú társadalom adta lehetőségekkel. A program segítségével mind a partnerek, mind pedig a regionális és nemzeti szintű politikai döntéshozók Európa szerte, így hazánkban is közelebb kerülhetnek a Micropolok kialakításához.
A Magyar Iparszövetség Székházában szervezett rendezvény az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. és a Nyugat-Pannon Terület- és Gazdaságfejlesztési Szolgáltató Nonprofit Kft. közös szervezésében az Interreg IVC program keretén belül valósult meg.
A MICROPOL rendezvénnyel párhuzamosan és egy helyszínen került megrendezésre az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. másik foglalkoztatás-bővítési projektjének, a Munka Kisgyermekkel Programnak (MuKi) atipikus állásbörzéje és kerekasztal-beszélgetése.