Táppénzre jogosít egy korábbi munkáltatónál folytatott munkaviszony is?
A folyamatos biztosítási jogviszony csak a jelenlegi munkáltatónál fennálló munkaviszony idejére vonatkozik a táppénzjogosultság szempontjából? Konkrétan 110 naptári napi munkaviszony után hány nap táppénzre jogosult a munkavállaló, ha korábban folyamatos volt a jogviszonya de másik munkáltatónál. Ha 110 napnál több a táppénzes napjainak száma akkor a többlet napok fizetetlen napokként fognak szerepelni a munkaviszonya igazolásában és táppénz sem fognak részére fizetni?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
A fenti jogszabályi rendelkezések alapján megállapítható, hogy a folyamatos biztosítási jogviszony nem csak a jelenlegi munkáltatónál fennálló munkaviszony idejére vonatkozik, hanem folyamatos biztosítási jogviszonyról beszélhetünk akkor is, ha a korábbi munkaviszony megszűnésének időpontja és az új munkaviszony létesítése között nem telt el 30 napnál hosszabb időtartam. A táppénzre való jogosultság nem függ a munkaviszonyban töltött időtől, a munkaviszonyban töltött idő csak az ellátás összegét befolyásolja, így a munkavállaló 110 nap munkaviszony után is főszabály szerint egy évig jogosult táppénzre. E körben arra kell figyelemmel lenni, hogy ha a munkavállaló részére betegszabadság jár, akkor táppénzre legkorábban a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól lesz jogosult, illetve arra, hogy ha a munkavállaló a keresőképtelenség első napját közvetlenül megelőző egy éven belül már táppénzben részesült, ennek időtartamát az újabb keresőképtelenség alapján járó táppénz folyósításának időtartamába be kell számítani, és ennyivel kevesebb ideig folyósítható a munkavállaló részére táppénz.
A munkavállaló a táppénz teljes időtartama alatt az Ebtv. 48. §-a szerint számított pénzbeli ellátásra jogosult.
Megjegyezzük, hogy a válaszadás során egyéb, a kérdésben kifejezetten nem említett körülményeket nem vettünk figyelembe.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Kormányzati szolgálati jogviszonyban állok, köztisztviselőként. A 2018-as Kttv. 105. § szerint lenne lehetőség közös megegyezésre, de a... Teljes cikk
Fiam a 3. évét, amikor betöltötte, a munkáltatóm kiadta a szabadságomat. Ezután közös megegyezéssel eljöttem, és másik munkahelyen kezdtem... Teljes cikk
Egy ismerősöm konyhalányként minimálbért kap. Engem most vettek fel konyhalányként egy másik városban, itt bruttó 348 ezer forint szakmunkás bért... Teljes cikk
- Lehetséges visszavonni előre kiadott szabadságot táppénz miatt? 2 hete
- Lemondás alatt táppénzre menni? Jogszerű és kockázatmentes? 2 hete
- Befolyásolja a táppénz a CSED és GYED összegét? 2 hete
- Fel kell-e menteni a közalkalmazott hölgyet, ha Nők40-et igényel? 3 hete
- Felmondási idő 2025 3 hete
- Teljesítménybér: a legfontosabb tudnivalók 3 hete
- 10+1 dolog, amiről tudnia kell, ha kft.-t alapít Magyarországon 4 hete
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 1 hónapja
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 1 hónapja
- Elmehetek-e munkaidőben orvosi vizsgálatra? 2 hónapja
- Cselekvőképtelen a munkavállaló? Ezt mindenképp tudni kell 2 hónapja