Megjelent: 8 éve

Ha nem maradsz tovább, holnap már ne is gyere!

2015. július 27-től vagyok bejelentve munkahelyemen. Egy szombati napon (nem munkanap) menni kellett dolgozni és nekem nem volt buszom csak fél 9-re. 7:00 - 16:00 ig van munkaidőnk. 16:00 órakor közölte a főnök hogy maradnom kell ledolgozni a reggeli késést. Én mondtam neki, hogy nem tudok maradni mert nem munkanap van, nincs buszom csak 16:20-kor, ekkor azt mondta, hogy ha most nem maradok többet nem kell menni dolgozni. Én eljöttem, azóta nem is beszéltünk. Munkaszerződésem nincs, nem is láttam, nem is írtam alá semmilyen papírt. Mit tegyek? Ez a konfliktus 2015. augusztus 15-én volt. Felmondhatok? 11 napom van bedolgozva, ki fog fizetni?

images

mdr

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?


Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban

Néhány dolog nem világos a leveléből (nincs munkaszerződése, de bejelentették, szombat nem munkanap stb.), de megpróbálok így is konkrét választ adni.

Megállapodtak abban, hogy a munkáltató gondoskodik a munkavállalók szállításáról? Amennyiben nem, úgy ezt Önnek kell megoldania. Amennyiben egy napra előzetesen, jogszerűen munkavégzésre beosztják, abban az esetben a busz menetrendje nem lehet érv az Ön részéről. Amennyiben nem hétfőtől péntekig dolgozik napi 8 órát, abban az esetben munkaidő-keretben dolgozott és akkor a szombat is lehetett munkanap. A munkaviszony alapja pedig a munkaszerződés. Amennyiben nem kötöttek írásban, abban az esetben is létre jön azonban a munkaviszony. A munkaviszonyt megszüntetni is csupán írásban lehet. Tekintettel azonban arra, hogy a továbbiakban Ön sem jelent meg a munkahelyén, így lényegében közös akarattal szüntették meg a munkaviszonyt. A munkáltató ebben az esetben is köteles Önnel elszámolni, ehhez azonban a munkaviszony fennállását bizonyítania kell tudni. A munkabérigényét 3 éven belül érvényesítheti bíróságon. Elképzelhető, hogy érdemes a kormányhivatal munkaügyi szakigazgatási szervéhez fordulnia és ott bejelentést tennie.

Aki válaszol:

Munkajogi szakértő - Kéri Ádám

A jogi egyetemet 2001-ben fejeztem be (ELTE). Ezt követően európai uniós képzéseken vettem részt, majd 2004-től az Egyesült Államokban tanultam amerikai jogot.

Tisztelt Kérdezők!

Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.

Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!

Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.

Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.

Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!

Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.

  • 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető. Részletek Jegyek
  • 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása. Részletek Jegyek
További cikkek
Hogyan tudom igazolni a munkaviszonyom, ha korábban egy helyen nem jelentettek be?

Nyugdíjba készülök. Hogyan tudnám igazolni a munkaviszonyomat, ha nem jelentettek be 1955 és 1996 között, de ténylegesen ott dolgoztam? A volt... Teljes cikk

Váltásos munkarend esetén hogyan illet meg szabadság?

Váltásos munkarendben dolgozom 12-24,12-48. A munkáltató munkaszüneti napra szabadságot írt ki részemre, de a munkaszüneti napot nem számolja el... Teljes cikk

Beoszthat-e hétvégén nappalra és éjszakára is a munkáltató?

12 órás kétműszakos munkarendben dolgozok idősek otthonában, közalkalmazott vagyok. A munkarendünk nem szabályosan folyamatos. Az lenne a kérdésem,... Teljes cikk