Kevesebb álláshirdetés, növekvő túljelentkezés jellemezte a tavalyi évet
A mezőgazdaságot, az oktatást, a mérnöki munkaköröket szinte alig érintette a járvány, melynek a vendéglátás és az idegenforgalom a nagy vesztese.
Laczi Péter, a Pannon Work operatív igazgatója arról beszélt, hogy mintegy harmadára csökkent a hirdetéseik száma, és ugyanígy csökkentek megrendeléseik is. Ennek köszönhetően a munkáltatók ismét válogathattak a jelentkezők közül, a folyamat ugyanakkor szeptemberre visszafordult. Mint kifejtette, az elektromosautó-gyártásban és az ahhoz kapcsolódó területeken folyamatosan kerestek dolgozókat, a vendéglátás és az idegenforgalom területén azonban éves szinten 61 százalékkal esett vissza az új álláshirdetések száma.
Voltak olyan területek, amiket nem vagy csak kis mértékben érintettek a járvány negatív hatásai, ilyen az ingatlanértékesítés, a mezőgazdaság, az oktatás, a mérnöki munkakörök és az IT-szektor. A munkanélküliség növekedésével nőtt az igény a kevesebb szaktudást igénylő állások iránt is, és egyre több szektorban volt jellemző a túljelentkezés. Az egy hirdetésre jutó jelentkezések száma a raktárosi és a bolti dolgozói pozíciókban nőtt meg legnagyobb mértékben.
Tüzes Imre tapasztalatai szerint a termelési és gyártósori pozíciók a legkeresettebb munkakörök. Hasonlóan nagy az igény az élelmiszeriparban a raktári és a szakképzett logisztikai munkavállalók iránt, emellett keresettek az árufeltöltők és a fuvarozók is. Egyre nő az igény az építőipari dolgozók munkájára is.
Világgazdaság