Mit jelent a BPR? Miben tud segíteni egy cég számára?
A BPR a Business Process Reengineering rövidítése, aminek a célja, hogy az adott vállalat hatékonysága és versenyképessége növekedjen. Természetesen ehhez több folyamatot és a cég működését is alaposan át kell vizsgálni, meg kell találni azokat a potenciális területeket, ahol változtatni kell vagy fejlődni lehet.

Az első lépés a vállalati stratégia meghatározása és elkészítése
Az egyik leggyakoribb probléma a vállalatok esetében, hogy nincs előre meghatározott stratégiájuk. Ami talán még rosszabb, hogy azt gondolják, hogy van, pedig valójában minden “csak úgy” megtörténik velük, sodródnak az árral és inkább csak reagálnak a helyzetekre, mint irányítják őket.
A stratégia kialakításához ma már profik segítségét is kérhetjük. Ezzel garantáltan alapos és helyes tervet fogunk kapni. A Thalassys stratégiakészítés szolgáltatása cégmérettől függetlenül segítséget jelent.
Fontos hangsúlyozni, hogy a stratégia nem egyenlő a tervvel. Előbbi sokkal komplexebb, hisz itt meghatározzuk a vállalat céljait és az elérésükhöz szükséges erőforrásokat, valamint üzleti folyamatokat is.
A forrásokat mindig a célokhoz kell igazítani, valamint azonosítani kell a leghatékonyabb és legköltségesebb folyamatokat is. A megfelelő stratégia kialakítása és végrehajtása lehetővé teszi a vállalat számára azt, hogy ne reagáljon, hanem irányítsa a történéseket, a cég működését.
Minden jelenlegi folyamatot ellenőrizni kell
A BPR során minden egyes műveletet, mechanizmust és tevékenységet ellenőrizni kell. Itt ki kell szűrni a felesleges folyamatokat, át kell nézni a belső kommunikáció hatékonyságát, a folyamatokban résztvevőket, a hierarchia kialakítását. Könnyen előfordulhat, hogy egyes tevékenységeket teljesen le kell cserélni, átalakítani, optimalizálni vagy éppen teljesen újakat kialakítani.
Tervezés, tesztelés, bevezetés, monitorozás
Négy olyan tevékenység, amire az új folyamatok esetében szükség van. A modern technológiák alkalmazása elengedhetetlen, szükség van ERP, CRM és dokumentumkezelő rendszerekre is. A legjobbaktól nem szégyen tanulni, így a benchmarking módszertan használatával a piacvezetők üzleti folyamatait is megismerhetjük.
Az új folyamatokat szükséges tesztelni is, hogy azonosítsuk az esetleges felmerülő potenciális problémákat, valamint meg kell győződni arról, hogy valóban hasznosak. A következő lépés a bevezetés, amikor már éles körülmények között alkalmazzuk. Ehhez elengedhetetlen az alkalmazottak megfelelő oktatása, valamint a szükséges technológiai változtatás.
Végül, de nem utolsó sorban nem szabad megfeledkezni a monitorozásról sem, amely során folyamatosan figyelemmel kísérjük a bevezetett új folyamatokat, hogy valóban mérni tudjuk a vállalati hatékonyságot.
A BPR számtalan cégnek jelenthet hatalmas segítséget, amivel rövid, közép és hosszú távon is csak jól járhat, mivel sokkal hatékonyabb működésre tehet szert.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egy friss országos kutatásból az kiderül, hogy a magyarok mennyire szeretik a rendőröket, értékelik a HR-eseket, és kinek a fizetését tartják túl... Teljes cikk
A vállalattól 165 munkavállalót bocsátanak el, akiknek a június 10-én esedékes májusi bérkifizetésük is elmaradt. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkaadók majdnem fele egészségügyi és jóléti juttatásokat használ, hogy a dolgozók hamarabb visszatérjenek a munkába. Teljes cikk
- Kezdő vállalkozásokat támogató központ nyílt Sepsiszentgyörgyön 1 hónapja
- Startupoknak épít jövőt az EU 1 hónapja
- Hogyan vonzzuk be a megfelelő jelölteket a digitális térben? 2 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 2 hónapja
- Utódok az élen! 2.generációnál a staféta! 2 hónapja
- Felmérés: A DEI programok csökkentése hatással van a nők munkahelyi viselkedésére és karrierterveire 2 hónapja
- Szabados Richárd: minden vállalkozásnak legyen saját honlapja 3 hónapja
- A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében 3 hónapja
- Rendszerszintű HR megoldások: Így segít a Viapan az üzleti célok elérésében 3 hónapja
- Kiskapu: családi vállalkozásoknál milliókat lehet majd kifizetni teljesen adó és járulékmentesen 3 hónapja
- Nem az a fontos, hogy ki mit végzett, hanem hogy mihez ért - milyen a készségalapú HR-stratégia? 3 hónapja