3 egyszerű tipp, hogy jól sikerüljön a bemutatkozás!
Sokan félnek a bemutatkozástól, legyen szó egy meetingről a tárgyalóban vagy egy online megbeszélésről. Andrea Wojnicki kommunikációs tréner egy praktikus szabályrendszert dolgozott ki, melynek köszönhetően személyesen és az online térben magabiztosan mutatkozhatunk be ügyfeleinknek, leendő munkatársainknak.
Előfordul, hogy egy bemutatkozáskor nem tudunk mit mondani, esetleg épp valami nagyon fontosat felejtünk el megemlíteni magunkról, vagy ami még rosszabb, túl sokat beszélünk magunkról. Majd rájövünk, hogy nem is figyelünk arra, amit a többi résztvevő mond, és a nevüket is elfelejtettük. A bemutatkozással járó stressz gyakori jelenség. Mindenki minket figyel és könnyen elronthatjuk, pedig egy jó bemutatkozással személyes márkánkat is könnyen erősíthetjük.
Jelen, múlt és jövő
Az Andrea Wojnicki által használt szabályrendszer három részből áll, és a segítségével nem kell azon törpengnünk, hogy mit mondjunk magunkról.
Jelen
Kezdjük egy jelen idejű kijelentéssel a bemutatkozást:
„Szia, Ági vagyok, szoftvermérnök. Jelenleg az ügyfélélmény optimalizálásán dolgozom.”
„Örülök, hogy megismerhetlek titeket. Ádám vagyok és én vagyok a kreatív igazgató. A budapesti irodában dolgozom.”
Természetesen a helyzettől és a közönségtől is függ, hogy mit osztunk meg magunkról. Ha nem tudjuk, mit mondjunk magunkról, a név és a pozíció remek kiindulópont. Ha van lehetőség a részletezésre, más információkat is megoszthatunk, például egy aktuális projektet, a szakterületünket vagy azt, hogy hol dolgozunk.
Múlt
A bemutatkozásunk második része a múlt idő. Itt két-három olyan pontot tehetünk hozzá, amelyekből az emberek releváns részleteket tudhatnak meg hátterünkről. Ez egyben a hitelesség megteremtésének lehetősége is. Vegyük figyelembe végzettségünket, korábbi projektjeinket, munkahelyeinket és eredményeinket.
„Szakterületem az informatika. Mielőtt csatlakoztam ehhez a csapathoz, adatokkal dolgoztam”
„Nyolc éve dolgozom a cégnél. Legutóbb az Alpha Financial ügyfélnek dolgoztam, ahol a tavalyi kampányunkkal Webby-díjat nyertünk”
Jövő
A szabályrendszer harmadik és egyben utolsó része a jövőre irányul. Ez lehetőség arra, hogy lelkesedést mutassunk az előttünk álló feladatok, projektek iránt. Ha állásinterjún vagyunk, kifejthetjük lelkesedésünket a cégnél kínálkozó lehetőségekről. Ha egy megbeszélésen vagyunk, megoszthatjuk érdeklődésünket a megbeszélés témája iránt. Ha egy új csapattal egy projektet indítunk, beszélhetünk arról, hogy mennyire izgatottak vagyunk, vagy megoszthatjuk a projekttel kapcsolatos céljainkat.
„Örülök, hogy itt lehetek. Ez a projekt fontos lehetőség mindannyiunk számára”
„Izgatottan várom, hogy együtt dolgozhassak önökkel ügyfeleink legnagyobb kihívásainak megoldásán!”
Andrea Wojnicki szerint a módszerrel azoknak a feladatát is megkönnyíthetjük, akik utánunk mutatkoznak be, hiszen pozitív gondolatokkal fejeztük be mondandónkat.
fotó: unsplash
- 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
Az elmúlt években minden idők legnagyobb hiánya alakult ki a technológiai tudással rendelkező munkavállalók körében. A technológiai tudás mellett... Teljes cikk
Huszonéves nénik, negyvenes csajok. Az ötven az új harminc. Pályamódosítás nyugdíj előtt. Ismerős kifejezések? A huszonegyedik század egyik... Teljes cikk
A magyar álláskeresők kétharmada egyáltalán nem vagy csak nagyon rosszul tud számítógépet használni, a munkahelyek többsége pedig nem igényli a... Teljes cikk
- Nem vettek fel az állásra? Így tudsz továbblépni és tanulni belőle! 5 hónapja
- Állásinterjú-kérdések (2.) 8 hónapja
- Ne untassuk a dolgozóinkat! - Az alkalmazottak majdnem fele aludt már el értekezleten 8 hónapja
- Állásinterjú-kérdések (1.) 8 hónapja
- A pszichopata, a nárcisztikus meg a többiek 9 hónapja
- Így bánjunk a pályázókkal állásinterjún 11 hónapja
- Hogyan közöljem állásinterjún, ha megváltozott munkaképességű vagyok? 12 hónapja
- Állásinterjú 13 hónapja
- 5 tanács a jó jelöltélményhez: így csábíthatja el a jó szakembereket 1 éve
- Jelöltélmény: Hogyan hat az üzleti sikerre a jelentkezőkkel való bánásmód? 1 éve
- Elrettentő példák karrierváltó álláskeresőktől 1 éve