360 fokos értékelés
A 360 fokos értékelés teljesítményértékelési módszer, melynek során a hagyományos, hierarchiára épülő értékeléssel szemben nemcsak a felettes végez értékelést, hanem a folyamat oldalirányban (munkatársak) és visszafelé (a beosztottak értékelik a vezetőt) is működik.
Történhet anonim vagy nyílt módon; előre kifejlesztett értékelőlap alapján papír alapon (esetleg számítástechnikai támogatottsággal) vagy szóban.
A 360 fokos értékelési mód bevezetése nagyfokú óvatosságot igényel, mert csak akkor lehet sikeres, ha a szervezetnek már van tapasztalata a visszajelzések kezelésében, s a belső bizalmi légkör lehetővé teszi, hogy az addig meglévő értékelési rendszer továbbfejlesztésre kerüljön.
Nagyon fontos, hogy a módszer céljának és az értékelés következményeinek kommunikációja transzparens legyen a szervezet felé és a folyamatban részt vevő összes szereplő tisztán lássa a saját folyamatban betöltött szerepét.
A 360 fokos értékelés általában a következő lépésekből áll:
- A munkáltató meghatározza a célokat, a kritériumokat, a kompetenciákat és a kérdéseket, amelyek alapján az értékelés történik.
- A munkáltató kiválasztja az értékelésben részt vevő személyeket, akik a munkavállaló különböző kapcsolatait képviselik, például felettes, beosztott, kolléga, ügyfél stb.
- A munkáltató elküldi az értékelőknek az értékelési űrlapot, amelyen meg kell adniuk a munkavállaló teljesítményére vonatkozó véleményüket, értékelésüket és javaslataikat.
- A munkáltató összegyűjti, feldolgozza és elemzi az értékelési adatokat, és elkészíti az értékelési jelentést, amely tartalmazza az eredményeket, az összehasonlításokat, a fejlesztési területeket és a javaslatokat.
- 2024.12.122024.12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808 Részletek Jegyek
- 2024.12.31Gazdasági teljesítmény mérése - E-learning és konzultáció Ajánljuk mindazoknak, akik gazdasági területen dolgoznak vagy ezzel ismerkednek, és érdeklődnek a számvitel által nyújtott lehetőségek iránt. Továbbá azon controllerek, vezetők számára, akik döntés előkészítésben vesznek részt, és szeretnék átlátni a beszámolók által kínált mutatószámok jelentőségét, szerepét. Részletek Jegyek
Gazdaságilag nem aktívak azok, akik nem sorolhatók sem a foglalkoztatottak, sem a munkanélküliek csoportjába. Teljes cikk
A munkanélkülieknek a gazdaságilag aktív népességen belüli aránya. Teljes cikk
A gazdaságilag aktívak aránya a népességen belül azt mutatja meg, hogy a népesség hány százaléka vesz részt a munkaerőpiacon, azaz a... Teljes cikk
- Miért érdemes teljesen új irányból ránézni a 360 fokos felmérésekre? 4 hónapja
- Évi hatszor vesznek ki betegszabadságot a dolgozók, hogy ápolják beteg szeretteiket 5 hónapja
- A munkaidőnk mindössze 5 százalékát töltjük kommunikációval 7 hónapja
- A teljesítményértékelés digitalizálása: Hogyan változtatják meg a digitális eszközök a teljesítményértékelési folyamatokat? 8 hónapja
- Szeptembertől a tanárok és az igazgatók is kapnak értékelést az alapján, hogy milyen munkát végeztek 9 hónapja
- Mitől jobb egy munkatárs, mint a másik: egy értékelési rendszer 10 hónapja
- A technológiai innovációt, a műszaki és mérnöki kutatómunka terén kiemelkedő teljesítményeket díjazták 13 hónapja
- Innováció a teljesítményértékelésben: egy új út a minőségi visszajelzésekért 1 éve
- TÉR típushibák, avagy mit ne kövessünk el 1 éve
- Ha hirtelen távozik az ügyvezető: ekkor lép be az interim CEO 1 éve
- Közel három éves mélyponton az euróövezet gazdasági teljesítménye 1 éve