Budapest és Békés között a legnagyobb a bérszakadék
Budapesten bruttó 445 ezer forint az átlagfizetés, míg az ország többi régiójában 392 ezer.
A régiók szerinti összehasonlítás alapján egyedül Komárom-Esztergom és Győr-Moson-Sopron megye tudja megközelíteni a fővárosi béreket. Előbbiben 428 ezer forint, utóbbi megyében pedig 421 ezer forint az átlagos bruttó bér. Havi 400 ezer forint feletti fizetésre számíthatnak még Pest (418 400 Ft), Heves (409 700 Ft), valamint Fejér (407 700 Ft) megye alkalmazottai. Az ország többi régiója már legalább 10%- os lemaradásban van a fővárosi bérekhez képest.
A legnagyobb, 18%-os bérszakadék Budapest és Hajdú-Bihar megye között van, ahol 366 ezer forint az átlag. Szintén jelentős, 16-17%-os lemaradásban van még Békés, Szabolcs, Csongrád és Baranya megye is. A bérösszehasonlító portál eredményei szerint a megyeszékhelyek közül Békéscsabán a legalacsonyabbak a keresetek.
A város 230 km-re van Budapesttől, de a távolság forintban mérve 80 ezer - ennyi ugyanis a két város közti bérkülönbség. Az érzékletesebb összehasonlítás kedvéért a Fizetesek.hu azt is megnézte, hogy mennyit kap a munkaerőpiac legjobban és legrosszabbul kereső 10%-a ebben a két régióban. Budapesten a legalacsonyabb jövedelemmel rendelkező egytizednyi munkavállaló legfeljebb 275 ezer forintot keres, míg Békés megyében 230 ezer forint az alsó határ, ami alig lépi túl a bérminimumot. Ezzel szemben a fővárosi felső 10% több mint 620 ezer forintra számíthat havonta, Békésben viszont 550 ezer forint a legfelső decilis. A Fizetesek.hu online bérfelmérést a Workania.hu, Magyarország egyik legnagyobb és legkedveltebb állásportálja működteti.
Az oldal célja, hogy egyszerűen és gyorsan segítse az álláskeresés folyamatát illetve megkönnyítse a munkaadóknak a megfelelő alkalmazottak megtalálását. A Workania.hu 2006- ban indult, tulajdonosa a finn ALMA Media, piacvezető testvérportálokkal rendelkezik Szlovákiában és Csehországban is.

- 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető.
Részletek
Jegyek
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
Az idei Munka törvénykönyve módosítások között jelent meg az a szabályváltozás, amely a munkaidő-beosztás módosítás lehetőségeit - kollektív... Teljes cikk
Ezrével vennék fel az alkalmas jelentkezőket a bankszektor szereplői, ahol ráadásul a fizetés is kiemelkedő. Teljes cikk
Idén az első negyedévben 1779 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére, ez a szint 18,7... Teljes cikk
- Így néz ki a bérszakadék vidéken és a városokban 3 hónapja
- A reálkeresetek alakulása Magyarországon 1992 és 2022 között 3 hónapja
- Egyenlő fizetésekért tett erőfeszítéseiért kapott elismerést a Schneider Electric 4 hónapja
- Női kvóta - ezért kell 5 hónapja
- Petíciót indítottak az átlátható bérekért 8 hónapja
- Magyarországon a nők 17 százalékkal keresnek kevesebbet a férfiaknál óránként 8 hónapja
- Németországban háromezer, Magyarországon 800 euró az átlagfizetés 11 hónapja
- KSH: 495 900 forint volt a bruttó átlagkereset májusban 11 hónapja
- GKI: Valójában ennyit keresnek a magyarok 1 éve
- ITM: kimagasló mértékben nőttek a bérek 2022 első hónapjaiban 1 éve
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon 1 éve