Eljött a csendes felmondók kora
Tíz munkavállalóból közel hatan saját bevallásuk szerint nem kötődnek igazán a szervezethez, ahol dolgoznak.

A csendes felmondás, vagyis quiet quitting vírusszerűen kezdett terjedni tavaly, mostanra azonban mintha kifogta volna a mozgalom vitorlájából a szelet az infláció és a megélhetési nehézségek növekedése. Ez azonban csak a látszat - írja a Portfolio.
A csendes felmondás jellemzői:
- egyre többet hibázó, lelkesedésüket vesztett, csak a szükséges minimumot teljesítő kollégák,
- romló szociális kapcsolatok a munkatársakkal,
- az új és pluszfeladatok hárítása,
- passzivitás az ötletelések során.
A csendes felmondás vagy csendes kilépés kifejezés vírusszerűen kezdett terjedni 2022-ben, felkerülve a címlapokra és uralva a hashtageket. Az egész hamarosan egyfajta becsületbeli üggyé, divattá, trendi ellenállássá vált.
Katie Bailey, a londoni Kings College munka- és foglalkoztatástudományi professzora szerint a csendes felmondás népszerűségét az alapozta meg, hogy az emberek a világjárvány idején átértékelték a munkával kapcsolatos tapasztalataikat, a munkáltatójukkal való kapcsolatukat és általában az életüket.
A keresleti munkaerőpiac pedig, ahol a vállalatok küzdöttek az álláskeresőkért és az alkalmazottak megtartásáért, nem pedig fordítva, kellő bátorságot adott a csendes felmondóknak, hogy hallassák hangjukat a közösségi médiában. Anélkül, hogy félniük kellett volna a kirúgástól.
Ennek ellenére szerinte a csendes felmondás egy afféle hóbort volt csupán. A kifejezés és a körülötte generált hype néhány héten belül elcsitult. A Google-keresések száma a kifejezésre 2022 augusztusában érte el a csúcspontját, és azóta csökken.
A Gallup adatai ugyanakkor azt mutatják, hogy a munkavállalók többsége még ma is csendes felmondók táborát erősíti. A State of the Global Workplace: 2023 jelentés szerint 10 munkavállalóból közel hatan saját bevallásuk szerint nem kötődnek igazán a szervezethez, ahol dolgoznak.
Fotó: unsplash.com
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
“Szívügyem, hogy a csapaton belül mindenki ki tudjon teljesedni a szakmájában” - mondja Gyarmati Katalin, a kecskeméti Nissin Foods Kft. HR... Teljes cikk
A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk
Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 2 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 2 hete
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 2 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 4 hete
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 4 hete
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 1 hónapja
- Költséges kivárás: mit veszít a HR, ha nem lép nyáron? 1 hónapja
- Hogyan vonzzuk be a megfelelő jelölteket a digitális térben? 1 hónapja
- Ez a munka nem automatizálható? Na jó, akkor vegyünk fel egy embert! 2 hónapja
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 2 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 2 hónapja