




Kedden a parlament elfogadta a közérdekű nyugdíjas-szövetkezetek létrehozásáról szóló javaslatot, így július 1-jétől azok a nyugdíjasok, akik szeretnének dolgozni, kedvező adózási formában vállalhatnak munkát. Harrach Péter legutóbbi 800 ezres bátor becslése után, Kósa Lajos már egymillió nyugdíjasról beszél, akiket érdekelne a lehetőség - írja a Portfolio.









Míg az érdekképviselet elképesztő ötletnek tartja, Harrach Péter a javaslat egyik beterjesztője szerint viszont kettős igényt is kielégítenének a nyugdíjas szövetkezetek. Enyhítenék a munkaerőhiányt és kereseti lehetőséget is biztosítana azoknak, akik erre igényt tartanak.

Közel 200 cég körében végzett kutatást hat magyar egyetem a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával (BKIK) közösen a vendégmunkások... Teljes cikk
A külföldi munkavállalók magyarországi foglalkoztatására vonatkozó rendeletén karácsonykor módosított a kormány. „A munkaerő-kölcsönző... Teljes cikk
A hazai vállalatok számára gyakran jelent kihívást a munkaerő gyors pótlása, különösen akkor, amikor hirtelen piaci vagy gazdasági változásokra... Teljes cikk
Magyarországon egyre több vállalat foglalkoztat külföldi munkaerőt, azonban a bejelentési és engedélyezési folyamat összetett és szigorúan... Teljes cikk
Megnéztük, hogy milyen évet zártak tavaly a nagy munkaerő-kölcsönző cégek. A 15 vizsgált szolgáltató közül mindössze ötnél emelkedett a... Teljes cikk