Magyarország nem áll jól élethosszig tartó tanulásban
Az Eurostat kimutatása szerint élethosszig tartó tanulás szempontjából Bulgária és Görögország áll a legrosszabb helyen, de Magyarország is az uniós átlag alatt helyezkedik el.
2021-ben az egész életen át tartó tanulásban (life long learning) a felnőttek részvételi aránya 11 százalék volt az EU-ban, míg Magyarországon csak 6 százalékos volt, ami a 27 uniós ország közül hátulról a nyolcadik legrosszabb - írja a penzcentrum az Eurostat legfrissebb adatai alapján. A kimutatást azért publikálták, mert az Európai Bizottság 2023-at a készségek évének nyilvánította.
Az egész életen át tartó tanulásban való részvétel aránya szinte az összes uniós országban folyamatosan emelkedett 2011 és 2021 között. Kivételt képez Dánia és Csehország a 10 és 6 százalékos csökkenéssel. A legnagyobb emelkedést Hollandiában (+10 százalékpont), Svédországban (+9 százalékpont) és Finnországban (+7 százalékpont). A 2021-es adatok szerint az EU-ban Svédország teljesített a legjobban élethosszig tartó tanulásban (35%). A második és harmadik helyen Finnország (32%) és Hollandia (27%) áll. Bulgária áll az utolsó helyen, ahol a 25-64 évesek mindössze 1.8%-a vett részt valamilyen képzésben a megkérdezése előtti 4 hétben. Utolsó előtti helyen áll Görögország 3,5%-kal. Magyarország hátulról a nyolcadik helyenn áll a listán 5,9 százalékkal. ami jóval a 10.8%-os EU-átlag alatt van.
Mint a cikk megjegyzi, a szekértők szerint sokkal nagyobb eséllyel talál munkát az, aki könnyen tanul meg új dolgokat, ezen kívül a megújulás képessége a fejlődésre való igény fontos szerepet kaphat a jövőben a munkaerőpiacon.
fotó: unsplash
- 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
A magyarok 30 százaléka élt a létminimum alatt 2020-ban, számolta ki a Policy Agenda a rendelkezésre álló legfrissebb adatokból. Teljes cikk
A horvát parlament megszavazta, hogy évente 16 vasárnap kivételével zárva tartanának az üzletek ezen a napon. A döntés kapcsán Bubenkó Csaba, az... Teljes cikk
A Schneider Electric jelenleg mintegy kétezer embert foglalkoztat Magyarországon. Teljes cikk
- 2023-ban a rugalmas tervezésé a főszerep! - Megjelent a Képzés-Fejlesztési Körkép 2023 2 hete
- 126 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba idén 2 hete
- Adózási ismeretekkel bővül a Coca-Cola ingyenes oktatási platformja 3 hete
- Élethosszig tartó tanulás az EU-ban: Élen a svédek és a finnek 1 hónapja
- Meghökkentő kutatási eredmény látott napvilágot az MBA-képzésekről 1 hónapja
- Újságíró Akadémiát indít az SZTNH 2 hónapja
- Munkavállalók fejlesztése pályázati pénzből: akár a teljes képzés megvalósítható önerő nélkül 2 hónapja
- Ingyenes képzésekkel segítik a kézművesek versenyképességének javítását 2 hónapja
- Három új helyszínen nyílik pénzügyi tudásközpont 2 hónapja
- Hol a helye a cégben a képzés-fejlesztési pozíciónak? 3 hónapja
- Így látták a HR vezetők 2022-t (1.): Gazdag András, Schaeffler-csoport 3 hónapja