1,5-2 millió forintos bruttó átlagkereset: nem kamu
Magyarországon egyes ágazatok bizonyos munkaköreiben átlagosan 1,5-2 millió forintos bruttó átlagkeresetek vannak. Egy HR-igazgató például 1,3 millió forintot kereshet havonta egy felmérés szerint - tudatja az Origo.hu.
A 2016-os bérfelmérésében 10 különböző ágazat fizetéseit (minimum, maximum és tipikus) mutatták be, az Origo ezek közül szemezgetett.
Az üzleti szolgáltató központoknál a bérszámfejtés (HR, 2–4 év tapasztalat) területén általában bruttó 400 ezer forintos fizetésre lehet számítani. A minőségügyi menedzser (IT) bruttó 500 ezer forintot, a gazdasági igazgató (pénzügy) 1,2 milliót pedig is bezsebelhet havonta.
Az IT szektorban a szoftverfejlesztő 410 ezer forintot, az SAP fejlesztők 1 millió forintot, a projektmenedzserek 1,1 millió forintot is hazavihetnek.
Könyvelés és pénzügy területén egy kontroller (1–3 éves tapasztalattal) bruttó 440 ezer forintot, egy pályakezdő könyvvizsgáló asszisztens 300 ezer forintot kereshet, egy frissdiplomás elemző 280 ezer forintot vihet haza.
Érdekesség, hogy az egészségügy, élettudomány területén bizony vannak olyan cégek, amelyek megfizetik kulcsembereiket. Így például egy klinikai projektmenedzser (nemzetközi kutatócégnél) bruttó 1, 55 millió forintot, egy projektmenedzser (helyi kutatócégnél) 1, 25 millió forintot, egy marketing igazgató (gyógyszeripar) 1,6 millió forintot, üzletiegység-vezető (gyógyszeripar) 1, 75 millió frontot zsebelhet be havonta a felmérés szerint.
Sales és marketing területén az online marketing menedzser 680 ezer forintot a kiemelt ügyfelekkel foglalkozó menedzser tipikusan bruttó 650 ezer forintot, egy értékesítési asszisztens pedig 300 ezer forintra számíthat általában.
Kiskereskedelemben a területi képviselő (country manager)bruttó 1,35 millió forintot, egy üzletvezető 450 ezer forintot, egy eladó bruttó 180 ezer forintot kereshet, de ha valaki luxusdivatcikkekkel foglalkozik, magasabb a fizetése.
Logisztika és ellátásilánc-menedzsment területén bruttó 300 ezer forint van a beszerzésért felelős munkatárs borítékjában, a logisztikai menedzsernek 900 ezer forint, az elosztásiközpont-menedzsernek pedig 1,1 millió forint.
Gyártás, termelés: főként az autóipar területén tapasztalható beruházások húzzák a béreket, de a K+F szektor is erősödik. Egy mérnök (gyártás, legalább 1 éves tapasztalat) 380 ezer forintot, egy projektfejlesztési mérnök (legalább 10 éves tapasztalat) pedig 1, 3 millió forintot vihet haza havonta.
HR területén a pályakezdőknél 10–15 százalékos béremelkedést látnak a Hays szakemberei, de az egyes HR-vezetők között – cégtől, ágazattól függően – már óriási a szórás a fizetésekben.
Egy általános HR-munkatárs bruttó 550 ezer forintot, egy HR-adminisztrátor 250 ezer forintot, HR-asszisztens 300 ezer forintot, egy kiválasztásért, toborzásért felelős menedzser 600 ezer forintot, egy HR-igazgató 1, 3 millió forintot kereshet havonta a felmérés szerint.
Origo.hu
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások soha nem látott ütemben szállnak versenybe a legjobb állásokért, miközben bérigényeik is egyre merészebbek. A WHC Csoport... Teljes cikk
2025 első félévére a munkáltatók 78 százaléka tervezett béremelést végrehajtani, ám 31 százalékuk csupán 5 százalék alatti mértékben... Teljes cikk
Ahogy sok más területre, a HR szakmára is jelentősen hatott a mesterséges intelligencia térnyerése, a HR szakembereknek is egyre inkább tudniuk kell... Teljes cikk
- 2 millió 250 ezer forintra emelkedik a bírák átlagjövedelme 3 hete
- Visszakapják a túlórapénzt a fegyveres testületek alkalmazottai 3 hete
- Felértékelődnek a kétkezi szakmák? - mutatjuk mennyit keres egy karbantartó 4 hete
- Logisztika, pénzügy, HR - íme a keresetbeli különbségek 4 hete
- A magyar átlagbér közel kétszeresét vihetik haza ezek a pályakezdők 1 hónapja
- Nagy Márton elmondta, kiknek a pénzügyi helyzetét kell tovább javítani 1 hónapja
- Vajon hány nő van a 100 legjobban kereső sportoló között? 1 hónapja
- Ennyit lehet keresni Ausztriában 1 hónapja
- Borúsan látják a jövőt a magyar munkavállalók 1 hónapja
- Így készüljünk fel a béralkura az állásinterjún 1 hónapja
- Így néz ki a munkahelyek jövője 2025-ben: kikre lesz a legkevésbé és leginkább szükség? 2 hónapja