GlaxoSmithKline: őszinteség és bizalom a Legjobb Munkahely titka
Válság idején sem feledkezik el dolgozóiról a GlaxoSmithKline, 2008 Legjobb Munkahelye: kitart évről évre növekedést ígérő bérpolitikája mellett, sőt új cafeteria-elemekkel ösztökéli őket a további jó munkára. Emellett rugalmas munkaidőt biztosít számukra, amit Kovács Éva HR vezető szerint teljesítményükkel meg is hálálnak.
A GSK már két éve megélte a válságot
A jelenlegi gazdasági visszaesés alapvetően nem érintette a magyarországi leányvállalatot, hiszen a GSK-t már előbb, 2007-ben elérte a válság, amikor az új egészséggazdaságossági törvényt meghozta a Parlament. "A megnövekedett költségek következtében már két éve megléptük azokat az elbocsátásokat, racionalizálásokat, amiket a legtöbb cég csak most hajt végre, bár való igaz, kisebb kiigazításokat továbbra is megkövetel tőlünk a recesszió. Erről természetesen mindenkor tájékoztatjuk a dolgozókat, sőt bevonjuk őket a döntésekbe, hogy ők is hozzá tudjanak tenni a megoldáshoz" - mondta Kovács Éva. Anyagilag azonban semmiféle hátrány nem érte a dolgozókat - biztosított a szakember -, éppen ellenkezőleg, most tárgyalják az idei bérfejlesztéseket a vezetőkkel, és továbbra is élő bonusz lehetőségéről nem is beszélve. A GSK ezen túlmenően a béren kívüli juttatások terén is fejlesztéseket hajtott végre. "Évek óta nem nyúltunk a cafeteriához, így itt volt az ideje annak, hogy kibővítsük a kínálatot, illetve a reá fordítható keretet" - világított rá a HR vezető. Arra a kérdésre, hogy a juttatások tervezett megadóztatása miatt nem volt-e hiábavaló ez az intézkedés, Kovács Éva azt mondta: a jelenlegi szabályozás szerint még nem, ha viszont valóban megadóztatják, mindenképpen átgondolják a rendszerüket.
Ahol jó dolgozni, társadalmi munkában is
Egy munkahely akkor jó, ha jó a munkahelyi légkör. Erre a GSK-nál nagy gonddal ügyelnek: nemcsak az éves felmérés objektív eredményeit nézik, hanem azt is, ami mögötte rejtőzik. "Megvizsgálunk minden apró kis eltérést, különösen azok mélyebben meghúzódó emberi motivációit, s amennyiben szükséges, változtatunk a dolgokon" - mondta a vállalat HR vezetője. Az emberségesség amúgy is a GlaxoSmithKline sajátja, a dolgozók rendszeresen igyekeznek alapítványoknak, rászoruló közintézményeknek társadalmi munka keretében segíteni, legyen szó a Bátor Táborban való önkéntes munkáról vagy az Egészséges Településekért Alapítvány támogatásáról. "Sokat számít, ha van olyan kezdeményezés, amivel a munkatársak személyesen is azonosulhatnak, vagyis amivel a gyermekeikre hathatnak egy szebb jövő reményében" - mutatott rá Kovács Éva.