Személyes network és automatizáció
Dübörögnek az AI alapú rendszerek, támadnak a robotok és a HR piacán is berobbant a crowdsourcing. De vajon mely technológiák válnak hosszú távon is sikeressé és hatékonnyá a toborzás és a talent menedzsment területén?
„A munkafolyamatok 50%-át lehetséges lenne automatizálni már meglévő technológiák adaptálásával” - kezdte előadását Joe Wilson. „A tényleges munkavégzés, szemben a fake workkel összetett és kreatív, az innovációra, a minőségre, és adott esetben a növekedésre összpontosít. Valódi hozzáadott értéket képvisel, az együttműködés és a problémák megoldása vannak fókuszban.”
A szakértő elmondása szerint egyre fejlettebb szociális készségekre és technológiai kompetenciára van szükség a munka világában. A szigorú hierarchikus struktúra és döntéshozatal modelljét felváltja a kötetlenebb céges berendezkedés. Ezek a változások pedig hatással van a tehetségeket felkutatására is. A HR és a recruitment területén egyre nagyobb szerepet kap az agilis, innovációra és új tech megoldásokra nyitott hozzáállás. Wilson kiemelte továbbá a személyes network szerepének felértékelődését is. A kapcsolati háló minél eredményesebb és gyorsabb kiaknázása egyre nagyobb jelentőségű, hiszen ezáltal lehet igazán hatékony egy recruiter.

A trendek azt mutatják tehát, hogy a konzervatív, becsontosodott HR lassan már tényleg a múlté. Természetesen a nyomás és az igény már megvan a hatékonyabb és agilisabb működésre, sőt sok esetben a technológia is adott, csak az a kérdés, mennyi idő kell még a szakmának, hogy felzárkózzon?

Fotók: Hurta Hajnalka