Így kell megpályázni egy vezetői pozíciót
JobAngel arról ír a HRBlogon, hogy az önéletrajzot, és a motivációs levelet is újra kell gondolnunk 2019-ben. A jó szakemberek, vezetők nagyon hiányoznak a munkaerőpiacon, ezért a cégek nyitottabbá váltak, és olyan emberből is lehet vezető, aki eddig még nem volt az.

Az is egy kihívás, hogyan írj úgy „vezetői” önéletrajzot, hogy még nem voltál vezető, de az még megmutatható egy önéletrajzban könnyen, hogy jó vezető lennél. A kompetenciák, az eredmények számokban (a titoktartási kötelezettségeket betartva), pár „how-to” bemutatása, amiket alkalmaztál a munkádban, megmutatják a szakmai alkalmasságot. Bemutathatod az emberi-vezetői hozzáállásodat is, de hogyan érvelsz, ha még sosem voltál vezető? Mire alapozod, hogy ilyen lennél vezetőnek? Erre kell a motivációs levél, hogy meg is tudd azt mutatni, miért is lennél te vezető (értem én, hogy több pénzért, nagyobb céges autóért, de valami szakmai ambícióért is biztosan). És miért gondolod, hogy jó vezető lennél? Egyáltalán azonosak-e a „jó vezető” kritériumai a te fejedben és a cég szempontjai szerint?
JobAngel szerint át kell gondolni:
- Ki fogja olvasni ezt a levelet? Toborzó cégnél egy HR-es affinitású ember, akinek jó eséllyel vannak a szakmádhoz kapcsolódó tapasztalatai vagy ha céghez küldöd, akkor valószínűleg a leendő főnököd, a cég egyik-másik azonos szintű vezetője, mint a nyitott pozíció, és még egy HR-es is.
- Hogyan tudod ezeket az embereket megszólítani, meggyőzni? Ismerned kell azt a céget, akihez épp pályázol: a piaci helyzetet, a cégkultúrát, a versenytársakat, a termékeiket, az iparági fejlődési trendjeit.
- Mire jó ez? Arra, hogy megmutasd, mennyire jó lennél abban a szerepben, amit hirdetnek.
JobAngel teljes cikke a HRPortálon olvasható.
Fotó: Pixabay