Kor-barátságos toborzási gyakorlatok
Ma a munkaerőpiac egyik legnagyobb problémája az idősebb munkavállalók elhelyezkedési esélyei, vagy sikeres felvétel esetén beintegrálásuk a szervezetbe. Ezen segíthet egy portálunkhoz eljuttatott toborzási stratégia, amely többi között szélesíti a szűrést, mellőzi a korhoz kötött nyelvhasználatot és magában foglalja a munkához szükséges készségekre fókuszáló pozícióleírásokat.
Ma a munkaerőpiac egyik legnagyobb problémája az idősebb munkavállalók elhelyezkedési esélyei, vagy sikeres felvétel esetén beintegrálásuk a szervezetbe. Sok HR-es küzd ezzel a problémával, hiszen a pályakezdőktől teljesen eltérő módszerekkel kell kezelni a céges szervezetben való jelenlétüket - olvasható a portálunknak eljuttatott sajtóanyagban.
"A középkorú alkalmazottak sokat nyújthatnak a munkaadóknak, de mint értékes munkavállalói csoportot, nem használják fel őket megfelelően" - mondta Tammy Nagy-Stellini, a Hays ügyvezetője.
Íme, a Hays toborzási stratégiája:
- Kor-barátságos toborzási gyakorlatok: ez magában foglalja a korhoz kötött nyelvhasználat mellőzését, olyan pozíció-leírásokat, melyek a munkához szükséges készségekre fókuszálnak, valamint a HR-menedzserek módszereinek és attitűdjének áttekintését, amellyel biztosítani lehet, hogy a jelöltek megfelelő köréből válasszanak, ne csak egy részcsoportból.
- Kor-barátságos alkalmazás: tekintsd át az alkalmazási szabályzatodat, hogy biztosítsd: minden korcsoportot magában foglaljon.
- Ellenőrizd a munkatervet: rugalmasan alakítható az állás? Ez egy nagyon fontos szempont, amellyel javítani lehet azon, hogy minden korcsoport szakembereit elérjük, ne csak a középkorú dolgozókat.
- Szélesítsd a keresésed: sokféle forrásból azonosítsd a legjobbakat! Ha csak egy keresőeszközre korlátozod a kutatásod, nem valószínű, hogy a jelöltek köre olyan változatos lesz, amennyit az adott pozícióra szeretnél elérni.
- Fókuszálj a készségekre: amikor jelölteket interjúztatsz, koncentrálj a személyek tapasztalataira és képességeire a koruk helyett. Ugyanazokat a kérdéseket tedd fel minden jelentkezőnek és a jelöltek alkalmasságát helyezd előtérbe ahelyett, hogy a menedzser mennyire volt képes személyesen azonosulni velük.
Az idősebb munkavállalók alkalmazásának több előnye van, mint hátránya. Egyrészt nagy tapasztalattal rendelkeznek a szakterületükön, másrészt lényegesen különbözik a munkához való hozzáállásuk a fiatalokétól.