Tréning trendek: Természetes vagy mesterséges intelligencia?
A tréningek világát is egyre inkább átszövi a technológia. Magukat a tréningeket is, de a tréningcégek kiválasztása, a pályázatok, tenderek elkészülése, majd a megvalósulás részletei és nyomon követése is technológia intenzív. Ma már sok területen kell együtt dolgozni a mesterséges intelligenciával, erre az együttműködésre pedig képezni kell az embereket. Így a tréningek sem maradhatnak ki ebből a technológiai ugrásból. Természetes vagy mesterséges intelligencia, melyikkel fejlesszünk? Ez lesz a 2024-es Tréning Kerekasztal Konferencia központi témája is.

Első hullámban az eLearning, majd blended learning felületek jelentek meg. Bizonyos, inkább tudás intenzív témákban előadásokat hallgathattunk, és automatikusan levizsgázódtunk, otthon a gép előtt ülve. A gyakorlatorientált képzések mellé applikációk, interaktív online felületek jelentek meg, ahol tapasztalatmegosztás, készségfejlesztő gyakorlatok, specifikus, feladatokkal ellátott videós tartalmak segítségével gyakorolhattunk.
Így érkeztünk Covid időszakba, az online platformon tartott tréningek széleskörű elterjedésének korába. A technológia itt már közvetlenül, a tréningek közben komoly szerepet játszott, a videó hívás platformok csoportos beállításai és a rengeteg segédapplikáció alkalmazásával. Online csoportmunka applikációk, kollaboratív eszközök, közös alkotás platformok, online kvízek, grafikus platformokon végzett csapatjátékok formájában.
Az új eszközök és lehetőségek mindig hozzáadódnak a már meglévőhöz, így ma már ezek használata sok esetben alapelvárás. Jól látható, hogy maguk a train the trainer képzések is mind kiegészültek mára a technológia használatának megtanulásával is.
Jelen pillanatban a harmadik technológiai hullámot éljük, a mesterséges intelligencia megérkezését tréningek (és coachingok) világába. A tematika és programalkotásban, a vizsgafeladatok elkészítésében, a prezentációk készítésében, mind tartalmi mind a vizualizáció terén biztosan jelen van.
Magát a Tréning Kerekasztal 2024 konferencia beharangozót is jórészt AI használatával írtuk. Megjelentek már ön-coachingra alkalmas AI applikációk és AI asszisztált egyénspecifikus tréning összeállításra alkalmas keretrendszerek. Egyre több szakma van, ahol a dolgozók az AI technológiával dolgoznak, fejlődnek együtt. Pontosabban Artificial Narrow Intelligence (ANI) és Artificial General Intelligence (AGI) rendszerekkel.
A tréningszakmába ebből az irányból is kihívás érkezik, hiszen az emberek közti együttműködés kiegészül a mesterséges intelligenciával való együttműködéssel. Amit eddig látunk, az csak nagyon az út eleje, vélhetően ma még a fantáziánk is kevés ahhoz, hogy mi mindent hoz a tréningek világába a jövő technológiája. Mindenesetre 2024. október 2-án betekintünk ebbe az izgalmas és kaotikus világba.
Jelentkezzen a Tréning Kerekasztal 2024-es konferenciájára!
Téma: Természetes vagy mesterséges intelligencia, melyikkel fejlesszünk? - Az AI és a technológia szerepe a tréningekben.
Időpont: 2024. október 2.
Helyszín: D50 Hotel és Rendezvényközpont
Jelentkezés és részletes program: https://www.hrportal.hu/trening-kerekasztal-2024/
Münnich Iván
ügyvezető Sämling Solution Consutling, elnök Tréningkerekasztal Egyesület
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Negyedik szakaszába lépett a GINOP plusz munkahelyi képzéseket támogató program, amelyben 15 milliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások. A... Teljes cikk
Kódolás népszerűsítése több generáció körében, étterem és cukrászda működtetése a szakképzésben, társadalmilag hasznos innovációk... Teljes cikk
- AI-ügynökök és humán kollégák egy csapatban - de vajon ki lesz a főnök? 6 napja
- Kutatás: gyökeres változásokat hozhat a banki szektor működésében az AI 7 napja
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 2 hete
- A diplomások tizede az AI miatt vált szakmát 2 hete
- Felmérés: a vezetők többsége szerint a munkaerő még nem áll készen az AI hatékony hasznosítására 2 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 2 hete
- Mikor válik valósággá az AI-fenyegetés – és miért épp a fiatalok és a nők a legsebezhetőbbek? 3 hete
- Mi van, ha leáll a ChatGPT? Mennyire sérülékeny az MI-alapú munkavégzés? 3 hete
- 50 százalékkal megdobja a fizetést az AI bevonása 3 hete
- A szakképzésbe is begyűrűzik a mesterséges intelligencia 4 hete
- Hamarosan elfogadhatja a kormány az átdolgozott mesterséges intelligencia stratégiát 4 hete