A foglalkoztatási miniszterek ülésén Finnország, Spanyolország és Portugália jelezte, hogy feloldja az új tagállamok munkavállalóival szemben fennálló korlátozásokat. Belgium, Dánia, Franciaország és Hollandia pedig fokozatosan nyitná meg munkaerőpiacát. Olaszország nem nyit, de a kvótákat duplájára emeli.
Az unión kívülről érkező munkavállalók előnyösebb helyzetbe kerülhetnek az új tagállamok polgáraihoz képest - legalábbis ebben a témában nyújtottak be kérdést liberális képviselők, köztük Szent-Iványi István. A kapcsolódó vitában három magyar képviselő mellett az Európai Bizottság nevében Franco Frattini is felszólalt hétfőn este.
Portugáliának, amely májusban megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió új tagállamai előtt is, elsősorban magasan képzett munkaerőre van szüksége - jelentette ki hétfőn Prágában a portugál külügyminiszter, miután megbeszéléseket folytatott vendéglátójával, a cseh külügyminiszterrel.
Franciaország fokozatosan és korlátozottan, de megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió keleti tagjai előtt. Dánia, Belgium, Hollandia hasonló szándékokat jelzett, míg Portugália, Finnország és Spanyolország május elsejével szabad munkavállalást tesz lehetővé a magyarok számára is.
Franciaország fokozatosan és korlátozottan, de megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió új, keleti tagjai előtt - jelentette be Dominique de Villepin francia miniszterelnök. A korlátozások feloldása kezdetben csak olyan szakmákra vonatkozik, amelyekben nehéz munkaerőt találni, és a formáját megvitatják a szociális partnerekkel - közölte a kormányfő egy nyilatkozatban. A korlátozások Csehországot, Észtországot, Lengyelországot, Litvániát, Magyarországot, Szlovákiát és Szlovéniát érintik. A 15 régi EU-tag közül három (Írország, Nagy-Britannia és Svédország) eleve megnyitotta munkaerőpiacát. Három (Finnország, Portugália és Spanyolország) már bejelentette, hogy május elsejével megnyitja a piacot, három másik (Ausztria, Belgium és Németország) pedig úgy döntött, hogy meghosszabbítja a korlátozásokat.
Május elsejétől formalitások nélkül vállalhat Spanyolországban munkát az EU-hoz 2004-ben csatlakozott tíz ország állampolgára. Franciaország fokozatosan és korlátozottan, de megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió új, keleti tagjai előtt - jelentette be hétfőn Dominique de Villepin francia miniszterelnök.
A szerkezetátalakításokról és a foglalkoztatásról címmel írt saját kezdeményezésű parlamenti jelentést a francia szocialista Jean Louis Cottigny. Ebben a képviselők elítélik az előnyugdíjazást, és „erkölcstelen és rabló eljárásnak” tartják, ha a vállalatok tisztán spekulációs, profitmaximalizációs célból bocsátják el munkavállalóikat és szervezik át tevékenységüket.
Szlovákiában tavaly 9,2 százalékkal 17 274 koronára (kb. 121 ezer forint) nőtt a havi átlagbér, reálértékben 6,3 százalék volt a növekedés - tette közzé a statisztikai hivatal. Október-december között a pénzügyi szolgáltatási szektorban volt a legmagasabb a fizetés, havi 33 716 korona, a legalacsonyabb a mezőgazdaságban (14 763 korona), illetve a szálloda-és vendéglátó iparban (14 868 korona).
Magyarország a burgenlandi régióval nemcsak az infrastrukturális fejlesztések és a schengeni határrendszer kiépítésében működik együtt, de a munkaerőpiac és az oktatás területén is élénkülnek a kapcsolatok. Hans Nieselel burgenlandi tartományfőnököt Baráth Etele Európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter látta vendégül. A miniszterrel Homonnai Gábor készített interjút.
Világszerte növekszik a női vállalkozók száma, de még mindig jelentős a nemek közötti különbség - tette közzé közös felmérésének eredményét az amerikai Babson College és a London Business School. A 35 országban 107 400 megkérdezett válaszai alapján elkészített elemzésből kiderül, hogy átlagosan kétszer annyi férfi kezd vállalkozásba, mint nő, de a tehetősebb országokban nagyobb, a közepes jövedelmű országokban kisebb a különbség a férfi és a női vállalkozók számát tekintve. Az Egyesült Államokban például az újsütetű vállalkozók között 9,6 százalék a nők, és 14,1 százalék a férfiak aránya, ugyanez például Nagy-Britanniában 3,7, illetve 6,1 százalék.
Franciaországban regionális integrációs központokat hoznak létre radikalizálódott fiatalok, illetve olyan emberek számára, akik esetében felmerül a... Teljes cikk
Meglőttek a szlovák vámőrök egy migránst intézkedés közben a szlovák-magyar határ szlovák oldalán lévő Nagymegyer (Velky Meder) közelében... Teljes cikk
A görög parlament vasárnap este heves viták után elfogadta az újabb takarékossági csomagot, a nyugdíjak és az adók reformjáról szóló... Teljes cikk
Negyvenegyre emelkedett azoknak az építőmunkásoknak a száma, akiket földcsuszamlás temetett be vasárnap kora reggel Kína déli részén egy vízi... Teljes cikk
Az osztrák hatóságok ellenőrzése miatt vasárnap délutánra már mintegy 13 kilométeres torlódás alakult ki az M1-es autópályán, Hegyeshalom... Teljes cikk
Hatodik kiadásához érkezett az Emberi erőforrás menedzsment kézikönyv.