A pingelés gyorsabb út lehet az álláshirdetőknek
A Ping az álláskereső és -hirdető közötti kapcsolatfelvételi időt képes minimalizálni, miközben a kínálat és kereslet kölcsönös megfeleltetése az új adatbiztonsági előírásoknak (GDPR) is megfelel - írja közleményében az Allas.hu.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a betölteni kívánt pozícióra az adott cégnek nem kell az adatbázisban kutatnia, mert az állásportálra feltöltött hirdetése belépőt ad ahhoz, hogy láthassa hány jelentkező szólítható meg az adott pozícióra az Allas.hu adatbázisában, és közülük ki-ki, hány százalékban egyezik az álláshelyre megadott elvárásokkal. Amennyiben a cég ezek alapján úgy dönt, hogy megszólít egy (vagy akár minden) potenciális jelöltet, azt néhány kattintással az állásportál rendszerében (a cég számára be nem azonosítható módon) megteheti - írják közleményükben.
E pingelés során az Allas.hu-n keresztül, az adott cég nevében egy emailt küldenek a potenciális jelöltnek. Ebben az áll, hogy az állásportálra feltöltött profil alapján az illető cég relevánsnak látja a meghirdetett pozíciójára, ezért, ha érdekli az ajánlat, kérik: jelezzen vissza. Az új szolgáltatás működési elve az, hogy a felhasználó maga döntse el: direkt kapcsolatba lép-e az őt "megpingelő" céggel vagy sem. Ha a címzett pozitív választ ír vissza, a kiléte felfedhetővé válik; ha nem válaszol az emailre (vagy nemleges a válasza), akkor viszont a rendszer továbbra is biztosítja számára az anonimitást. Ez a GDPR-ban előírt protokolloknak maximálisan megfelel.
A bő két hónapos tesztidőszakban fejvadász cégek próbálták ki a pingelésben rejlő lehetőségeket.