Duális képzést indít a MOL Petrolkémia
Szeptembertől a MOL Petrolkémia Zrt. elindítja a duális szakképzést a vegyésztechnikus valamint a villanyszerelő tanulók gyakorlati oktatására. A duális képzésben résztvevő villanyszerelő tanulók szeptembertől az elméleti ismereteket a Szerencsi Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Szakközépiskola és Szakgimnáziumában, a vegyésztechnikus tanulók pedig a Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziumban sajátítják el, a gyakorlati képzéshez pedig a MOL Petrolkémia biztosítja a feltételeket.
A képzés során a diákok értékes munkatapasztalatot szerezhetnek a MOL Petrolkémia tiszaújvárosi műszeres analitikai laboratóriumában, tanműhelyében, tantermeiben és üzemeiben, ahol a 2017-2018. tanévtől 30 vegyésztechnikus és 5 villanyszerelő tanuló gyakorlati oktatását végzi a vállalat majd korszerű labor- és taneszközök segítségével.
„Elkötelezettek vagyunk abban, hogy tevékenyen részt vegyünk az utánpótlás nevelésben, és nemcsak a vállalaton belül, hanem az oktatási rendszerben is nagyobb szerepet vállaljunk. Szakmai gyakorlatra már évek óta fogadunk középiskolai diákokat és egyetemistákat egyaránt. A szeptembertől induló duális képzés mind vállalatunknak, mind a diákoknak egyaránt előnyös, hiszen a résztvevők korszerű és gyakorlatorientált feltételek biztosításával, vállalati környezetben szerezhetnek naprakész szakmai tapasztalatot, amit azonnal tudnak majd a munka világában hasznosítani”- mondta Huff Zsolt, a MOL Petrolkémia Zrt. vezérigazgatója.
A duális képzés során legjobban teljesítő diákok munkalehetőséget is kaphatnak a vállalatnál, ahol nemzetközi környezetben, szakmai karrier vár rájuk. A duális képzésben résztvevő villanyszerelő tanulók szeptembertől az elméleti ismereteket a Szerencsi Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Szakközépiskola és Szakgimnáziumában, a vegyésztechnikus tanulók pedig a Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziumban sajátítják el, a gyakorlati képzéshez pedig a MOL Petrolkémia biztosítja a feltételeket.
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
Magyarország a sereghajtók közé tartozik az EU-ban a felsőfokú végzettséggel rendelkezők arányát tekintve is. Lemaradásunk ráadásul 2013 óta nőttön nő. Teljes cikk
Több mint 20 év után ismét valós repülőtéri és hangár környezetben tett szakmai vizsgát középiskolai képzésben végzős 16... Teljes cikk
A Huawei által életre hívott SEEDS ösztöndíjprogram új felsőoktatási partnere a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Teljes cikk
- A pótolhatatlanok szakmája: addig jó, amíg visz előre a flow 1 hónapja
- A stresszkezelés és a hibrid munkavégzés a legfontosabb - A Tréning Kerekasztal felmérésének eredményei 1 hónapja
- Varga Liviust is bevonta tanulási hetébe a multi - esettanulmány 2 hónapja
- A villamosipari szaktudás a jövő biznisze 2 hónapja
- Száz fiatal kap majd állást a debreceni BMW-gyárban 2 hónapja
- Ezekkel a technológiákkal kovácsolhatnak előnyt a home office-korszakból a munkáltatók 2 hónapja
- HR képzések 2023 - felsőoktatás 3 hónapja
- Duális képzést indít a Magyar Suzuki 3 hónapja
- Új ingyenes IT képzés nőknek 3 hónapja
- Európai innovációs programba jelentkezhetnek magyar start-upok - akár 25 000 euró lehet a támogatás 3 hónapja
- Népszerűek az angol nyelvű képzések a Corvinuson 3 hónapja