HR fejlesztések eredményességének mérése
A hazai gazdaságot már évek óta sújtó recesszió és a szabályozási környezet változásai egyre nagyobb kihívás elé állítják a szervezetfejlesztéssel, képzésekkel foglalkozó cégeket. A lehetséges kiútról beszélgettünk Makó Ferenccel, a Sensa Consulting ügyvezetőjével.
A gazdaság többi területéhez hasonlóan a szervezetfejlesztési iparágat is érzékenyen érinti a több éve elhúzódó recesszió. A vállalkozások ezen a területen is takarékoskodni akarnak, nem költenek képzésre…
A termelő és szolgáltató cégek számára az elsődleges cél az eredményes működés biztosítása, aminek egyik kézenfekvő módja a költségek radikális visszafogása. Ez pénzügyi-gazdasági szempontból nyilván érthető, hiszen a fejlesztésre fordított keretek csökkentése, vagy éppen megszüntetése azonnali és pozitív hatással van a cégek aktuális profitjára. De a hangsúly itt az aktuális szón van. Ugyanis ez a gondolkodás nem veszi figyelembe, hogy a szervezetben és a kollégákban milyen tartalékok vannak még és ezek milyen lehetőségeket jelentenek a cégek számára.
Mennyire mérhetőek ezek a tartalékok?
A Sensa Consulting üzleti filozófiája erre épül: amit lehet mérni, azt mérjük is meg; amit nem lehet mérni, azt pedig tegyük mérhetővé. Rendelkezésünkre állnak olyan nemzetközi kutatási módszerek, amivel nagyon pontosan fel lehet tárni, hogy milyen területre fókuszálva növelhető a dolgozók, illetve az egész szervezet hatékonysága.
Azt szokták mondani, hogy egy képzési folyamat során csak az átadott ismeretek 10%-a hasznosul. Nem lehet, hogy ezért döntenek a cégek inkább a képzési költségek csökkentése mellett?
Ennél sokkal jobb eredményt is el lehet érni! Éppen a jobb eredmény érdekében törekszünk komplex együttműködésre a partnerekkel. Nem tréningeket kell szervezni, hanem olyan fejlesztési projekteket, amelyek során a jelenlegi készségek pontos felmérésén alapuló egyedi képzési programot alakítunk ki és hajtunk végre, és – ez kiemelten fontos – annak befejezését követően is segítjük a résztvevőket abban, hogy az ismereteket minél hatékonyabban tudják alkalmazni a mindennapi munkájuk során. Ezzel az átfogó megközelítéssel sokkal jobb hasznosulási rátát lehet elérni.
A konferencia, több évtizedes hagyományt követve, az aktuális szervezeti és HR kihívásokra ad válaszokat és bemutatja a magyar piac vezető tréningcégeinek legújabb fejlesztéseit és tapasztalatait. Válaszok a folyamatos változásra, stresszre, fluktuációra és a hibrid működésre.
Izgalmas előadások és tartalmas workshopok egész nap. 500+ év szervezetfejlesztési tapasztalat egy helyen. Nyeremények 1 millió Ft értékben. A program üzleti vezetőknek, cégvezetőknek, HR vezetőknek, HR Business Partnereknek és vállalati képzési és fejlesztési szakembereknek szól.
Jelentkezzen most! További részleteket itt talál.
Miért tartja ennyire fontosnak az utánkövetést?
A legtöbb ember szereti munkáját a megszokott rutin szerint végezni. Ebből nem könnyű kibillenteni őket. Egy-egy képzési program után, esetleg egy stresszes környezetbe visszakerülve pedig még inkább hajlamosak vagyunk visszatérni a megszokott módszerekhez, ha nincs kellő figyelem azon, hogy az új ismereteket következetesen be is építsük a munkavégzésbe. Ezt a beépítési folyamatot ugyanolyan következetességgel kell végigvinni, mint magát az oktatást. Mi a szerződéseinkbe is belefoglaljuk az utánkövetést.
Miért éri meg a cégeknek inkább a szervezet és a munkatársak fejlesztésébe invesztálni, mint ezen a területen is megfogni a költségeket, takarékoskodni?
Nemzetközi tapasztalatok szerint egy-egy képzés a befektetett összeg legalább négyszeresét hozza vissza bevételekben.A kollégák készségeinek felmérésén alapuló, tudatosan felépített és az alkalmazási szintre beépülést támogató komplex képzési program esetében ez a megtérülés már rövid, egy-két éves időtávon is akár 10-20-szoros lehet. Gondoljuk ezt végig! Mondjuk egy 15 milliós szervezetfejlesztési project legalább 60, de akár 150-300 millióval több bevételt vagy kevesebb költséget eredményezhet akár már két éven belül. Ez sokkal hosszabb távú, organikus pozitív hatással van egy cég eredményességére, mint mondjuk a vezetőképzések elhagyása.
Jelentkezés és a program további részletei: https://www.hrportal.hu/trening-kerekasztal-2022/
Nyitóképen Makó Ferenc
- 2024.10.082024.10.08 – 12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808 Részletek Jegyek
- 2024.10.10Pannon Munkajogi Akadémia Programunkat az on-line térben tervezzük megvalósítani, ezzel is támogatva a hatékony idő kihasználását. Előadás-sorozatunk célja, hogy egy-egy munkajogi területet részletesebben is bemutassunk, lehetőséget teremtve a joggyakorlat alkalmazásának megismerésére. Részletek Jegyek
- 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában. Részletek Jegyek
- 2024.11.21Pannon HR Konferencia Debrecen Lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. Részletek Jegyek
Miért tört bele Magyarországon a legtöbb próbálkozó cég bicskája a 4 napos munkahétbe? Megteremthető a munka-magánélet egyensúlya? Hogyan lehet a... Teljes cikk
A legproduktívabb munkahelyi teljesítményt nyújtó emberek is küzdenek néha önbizalomhiánnyal. Ha valaki sokat szorong és belsőleg képtelen megélni... Teljes cikk
A munkavállalók több mint fele aktívan figyeli a lehetőségeket vagy állást keres. Bár egyre több munkáltató hangsúlyozza a fókuszt a munkatársak... Teljes cikk
- A helyi felsőoktatás és szakképzés vezetőivel egyeztetett a BYD 6 napja
- HR képzések 2025 7 napja
- A legjobb nemzetközi üzleti képzések között a magyar egyetem programja 1 hete
- Hankó Balázs: a magyar csapat kiválóan teljesített a szakmák világversenyén 2 hete
- A személyes védjegyek magassága és a hétköznapok sodrása 2 hete
- Ezek a dolgozók idegenkednek legjobban az AI-tól 2 hete
- Onboarding és szakmai képzések: hogyan építsük vállalati szinten a szaktudást? 2 hete
- Változásmenedzsment: az AI hatása a munkavállalói elégedettségre és elkötelezettségre 2 hete
- Ilyen szakmai programmal készül az őszre a budapesti kamara 2 hete
- Hogyan tudunk pontosabb 360 fokos mérést készíteni kevesebb erőforrással? 3 hete
- Folytatódik a Marriott ingyenes képzési programja 3 hete