kapubanner for mobile
Szerző: HR Portal
Megjelent: 2 éve

HR fejlesztések eredményességének mérése

A hazai gazdaságot már évek óta sújtó recesszió és a szabályozási környezet változásai egyre nagyobb kihívás elé állítják a szervezetfejlesztéssel, képzésekkel foglalkozó cégeket. A lehetséges kiútról beszélgettünk Makó Ferenccel, a Sensa Consulting ügyvezetőjével.

Makó Ferenc, Sensa Consulting-

A gazdaság többi területéhez hasonlóan a szervezetfejlesztési iparágat is érzékenyen érinti a több éve elhúzódó recesszió. A vállalkozások ezen a területen is takarékoskodni akarnak, nem költenek képzésre…    

A termelő és szolgáltató cégek számára az elsődleges cél az eredményes működés biztosítása, aminek egyik kézenfekvő módja a költségek radikális visszafogása. Ez pénzügyi-gazdasági szempontból nyilván érthető, hiszen a fejlesztésre fordított keretek csökkentése, vagy éppen megszüntetése azonnali és pozitív hatással van a cégek aktuális profitjára. De a hangsúly itt az aktuális szón van. Ugyanis ez a gondolkodás nem veszi figyelembe, hogy a szervezetben és a kollégákban milyen tartalékok vannak még és ezek milyen lehetőségeket jelentenek a cégek számára.

Mennyire mérhetőek ezek a tartalékok?

A Sensa Consulting üzleti filozófiája erre épül: amit lehet mérni, azt mérjük is meg; amit nem lehet mérni, azt pedig tegyük mérhetővé. Rendelkezésünkre állnak olyan nemzetközi kutatási módszerek, amivel nagyon pontosan fel lehet tárni, hogy milyen területre fókuszálva növelhető a dolgozók, illetve az egész szervezet hatékonysága.

Azt szokták mondani, hogy egy képzési folyamat során csak az átadott ismeretek 10%-a hasznosul. Nem lehet, hogy ezért döntenek a cégek inkább a képzési költségek csökkentése mellett?

Ennél sokkal jobb eredményt is el lehet érni! Éppen a jobb eredmény érdekében törekszünk komplex együttműködésre a partnerekkel. Nem tréningeket kell szervezni, hanem olyan fejlesztési projekteket, amelyek során a jelenlegi készségek pontos felmérésén alapuló egyedi képzési programot alakítunk ki és hajtunk végre, és – ez kiemelten fontos – annak befejezését követően is segítjük a résztvevőket abban, hogy az ismereteket minél hatékonyabban tudják alkalmazni a mindennapi munkájuk során. Ezzel az átfogó megközelítéssel sokkal jobb hasznosulási rátát lehet elérni.      

Jöjjön el a 2022-es Tréning Kerekasztal Konferenciára, 2022. október 5-én, az Anantara New York Palace Budapest Hotelbe!

A konferencia, több évtizedes hagyományt követve, az aktuális szervezeti és HR kihívásokra ad válaszokat és bemutatja a magyar piac vezető tréningcégeinek legújabb fejlesztéseit és tapasztalatait. Válaszok a folyamatos változásra, stresszre, fluktuációra és a hibrid működésre. 

Izgalmas előadások és tartalmas workshopok egész nap. 500+ év szervezetfejlesztési tapasztalat egy helyen. Nyeremények 1 millió Ft értékben. A program üzleti vezetőknek, cégvezetőknek, HR vezetőknek, HR Business Partnereknek és vállalati képzési és fejlesztési szakembereknek szól.

Jelentkezzen most! További részleteket itt talál.

Miért tartja ennyire fontosnak az utánkövetést?

A legtöbb ember szereti munkáját a megszokott rutin szerint végezni. Ebből nem könnyű kibillenteni őket. Egy-egy képzési program után, esetleg egy stresszes környezetbe visszakerülve pedig még inkább hajlamosak vagyunk visszatérni a megszokott módszerekhez, ha nincs kellő figyelem azon, hogy az új ismereteket következetesen be is építsük a munkavégzésbe. Ezt a beépítési folyamatot ugyanolyan következetességgel kell végigvinni, mint magát az oktatást. Mi a szerződéseinkbe is belefoglaljuk az utánkövetést.

Miért éri meg a cégeknek inkább a szervezet és a munkatársak fejlesztésébe invesztálni, mint ezen a területen is megfogni a költségeket, takarékoskodni?  

Nemzetközi tapasztalatok szerint egy-egy képzés a befektetett összeg legalább négyszeresét hozza vissza bevételekben.A kollégák készségeinek felmérésén alapuló, tudatosan felépített és az alkalmazási szintre beépülést támogató komplex képzési program esetében ez a megtérülés már rövid, egy-két éves időtávon is akár 10-20-szoros lehet. Gondoljuk ezt végig! Mondjuk egy 15 milliós szervezetfejlesztési project legalább 60, de akár 150-300 millióval több bevételt vagy kevesebb költséget eredményezhet akár már két éven belül. Ez sokkal hosszabb távú, organikus pozitív hatással van egy cég eredményességére, mint mondjuk a vezetőképzések elhagyása.

Jelentkezés és a program további részletei: https://www.hrportal.hu/trening-kerekasztal-2022/

Nyitóképen Makó Ferenc

  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Az X generációsok tudják: ha nem tanulsz, véged - avagy miért jó megtartani a középkorú munkavállalót?

Nincsenek könnyű helyzetben manapság az X generációs (jellemzően 1960 és 1979 között született) munkavállalók. Könnyen kerülhetnek... Teljes cikk

Az év eleje a felmondások ideje?

Az év elején történő felmondások aránya bár változó lehet, azonban sok cégnél ebben az időszakban, az év végi bónuszok kifizetését követően... Teljes cikk

Menni vagy maradni? Váltási dilemmák év elején

Hiába gondolkodik a munkavállalók közel fele munkahelyváltáson, Szemán Zoltán karrier-tanácsadó szerint ez inkább a vágyat fejezi ki, nem a... Teljes cikk