Miért éri meg nem diszkriminálni
A legsokszínűbb vállalatok nyereségesebbek kevésbé nyitott versenytársaiknál. A McKinsey 366 cég vezetőségének nemi és etnikai sokszínűségét vizsgálta meg 2010 és 2013-as adatok alapján, amelyből kiderült, hogy a sokszínűbb cégek nyereség és árbevétel szempontjából is jobban teljesítettek, derült ki a Nyitottak vagyunk kezdeményezés által szervezett OPEN konferencián.
Ezek a cégek kreatívabbak, jobb döntéseket hoznak, szélesebb ügyfélkört tudnak megszólítani, és a dolgozók is elégedettebbek. A konferencia résztvevői számos alkalommal hangsúlyozták, hogy a vállalatok nem engedhetik meg maguknak, hogy ne tükrözzék azt az összetételt, amilyen a környezet, a populáció, ahol működnek, hiszen akkor tudják hitelesen megszólítani a vásárlóikat, az ügyfeleiket.
Míg a magyar munkavállalók több mint fele találkozott már valamilyen diszkriminációval a munkahelyén, addig a mai diákok többsége (83%) szívesebben dolgozna olyan munkahelyen, ahol a munkatársakat kizárólag tetteik és teljesítményük alapján ítélik meg, nem pedig az életkoruk, nemük, szexuális orientációjuk vagy etnikai hovatartozásuk alapján.
A konferenciába videotelefonon keresztül bekapcsolódó Laszlo Bock, a Google senior tanácsadója, korábbi HR vezetője szerint ehhez kezelni kell a tudat alatti előítéleteket, amelyeket mindenki óhatatlanul hordoz, ki kell alakítani egy új nyelvezetet a téma körül - ahol a kirekesztő, diszkriminatív megszólalások nem kapnak helyet -, amely aztán a viselkedésre is hatással van. Mint Laszlo Bock megjegyezte, mindenkit nem lehet meggyőzni, de ha az emberek többségét sikerül az is komoly eredmény.
Az OPEN Conference-ről hamarosan részletes beszámolót olvashatnak a HR Portalon. Többek között a Prezi, a Microsoft, a Google és az Espell toborzás-kiválasztásának jó gyakorlatairól, a roma közösségben rejlő munkaerő-tartalékról, a valóban befogadó munkahely lehetőségeiről számolunk majd be.
- 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető.
Részletek
Jegyek
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
A fiatal munkavállalók megváltoztathatják a magas presztízsű munkakörök jelentőségét, és akár teljesen devalválhatják is az eddig felkapott... Teljes cikk
A felmérés szerint Közép-Magyarországon mindössze a cégek 4 százaléka ad fel álláshirdetést a következő egy évben. Teljes cikk
A MOL-csoport 2023-ban 7 országban 74 tehetséges friss diplomást vesz fel, akik lehetőséget kapnak arra, hogy a régió mobilitásának,... Teljes cikk
- Miért nőtt egy hónap alatt közel 600 fővel a Telekom létszáma? - trendek 1 hónapja
- Több mint hetven új munkahelyet teremt a Magyar Posta Zalaegerszegen 2 hónapja
- Családbarát munkahely lett a Semmelweis Egyetem és a Magyar Suzuki is 2 hónapja
- Több mint ötven cégnél leshettek be szüleik munkájába a gyerekek 2 hónapja
- Nagy Márton miniszter elment a Boschhoz 2 hónapja
- Nagy Márton: félmillió ember hiányzik a munkaerőpiacról 2 hónapja
- Fordítva nem igaz 3 hónapja
- Munkahelyi segítség: milyen kommunikációs csatornát válasszunk? 3 hónapja
- 2023-as költségvetés módosítása: továbbra is fontosak a munkahelyek a kormánynak 3 hónapja
- Akadályozhat-e a munkáltatóm, hogy másik munkahelyen kezdjek hó elején? 3 hónapja
- Egy takarítócég nőtt a legnagyobbat, kevesebben dolgoznak a Postánál és a Lidlnél - létszámtrendek 4 hónapja